Nawigacja może ochronić kierowcę przed mandatem

Nawigacja może ochronić kierowcę przed mandatem

11 czerwca 2015 0 przez Andy

mandat
Przenośna nawigacja samochodowa może pełnić rolę bezprzewodowego zestawu głośnomówiącego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie dotyczy to wszystkich urządzeń z Bluetooth.

Podstawową funkcją zestawu głośnomówiącego w nawigacji jest możliwość bezpiecznego prowadzenia rozmów, podczas których kierowca nie musi trzymać telefonu przy uchu. Dzięki temu nie naraża się na mandat w wysokości 250 zł, który policjant nakłada w sytuacji, gdy prowadzi się rozmowę telefoniczną, wysyła SMS-y i maile czy przegląda portale internetowe bez pośrednictwa odpowiedniego zestawu.

„Możliwość swobodnego prowadzenia rozmów za pośrednictwem zestawu głośnomówiącego w nawigacji jest niemal bezcenna. Kierowca może skupić się na drodze i nie jest narażony na spory mandat” – mówi Marek Krygier, CEE Manager marki Becker.

Poza swobodą w komunikowaniu się, kluczowe jest również zapewnienie odpowiednich warunków do konwersacji.

W urządzeniach Becker stosowane są rozwiązania, dzięki którym zarówno kierowca, jak i rozmówca, będą się wzajemnie słyszeć głośno i wyraźnie. W przedniej części urządzenia nawigacyjnego wbudowano mikrofon o wysokiej czułości, by rozmówca dobrze słyszał głos kierowcy. W tylnej części zestawu nawigacyjnego umieszczony jest natomiast głośnik o wysokim poziomie skuteczności, by dźwięk głosu rozmówcy nie był zagłuszany przez szum w trakcie jazdy samochodem.

Odbieranie i nawiązywanie połączeń powinno odbywać się możliwie najwygodniej, by nie rozpraszać uwagi kierowcy. W nawigacjach marki Becker można skorzystać z praktycznej funkcji automatycznego odbierania połączeń. W ramach konfiguracji kierowca jest w stanie nawet wybrać czas, po upływie którego nadchodzące połączenie zostanie odebrane (od 3 do 10 sekund liczonych od pierwszego dzwonka). Dzięki temu nie musi klikać w ekran urządzenia lub telefonu, by porozmawiać.

Jak połączyć telefon z nawigacją Becker, by skorzystać z zestawu głośnomówiącego: krok po kroku.

1. Funkcja Bluetooth powinna być włączona w nawigacji oraz w telefonie. Jeśli w urządzeniu mobilnym jest dostępna opcja „telefon widoczny dla wszystkich urządzeń”, to powinna pozostać aktywna.

2. W menu Bluetooth nawigacji należy uruchomić wyszukiwanie telefonu. Gdy tylko zostanie odnaleziony, wystarczy zatwierdzić wybór. Jeśli na ekranie telefonu wyświetli się pytanie o sparowanie z nawigacją, wystarczy wyrazić zgodę.

3. Becker rekomenduje opcję automatycznego odbierania połączeń. Kiedy zadzwoni telefon, połączenie zostanie odebrane i kierowca rozpocznie rozmowę bez odrywania rąk od kierownicy.