Agregaty mobilne – czy są tak samo wydajne jak stacjonarne?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez prądu. Chwilowe awarie paraliżują potrafią sparaliżować funkcjonowanie każdego obszaru gospodarczego. Chwilowy brak elektryczności daje się we znaki w gospodarstwie domowym, nie trzeba więc tłumaczyć jakie skutki taka awaria niesie ze sobą w oddziałach przemysłowych czy produkcyjnych. Na ewentualność takiego zdarzenia warto zaopatrzyć się w stale źródło energii elektrycznej, dzięki czemu awaria nie wpłynie na funkcjonowanie procesów produkcyjnych.

Rodzaje agregatów

Agregaty prądotwórcze wykorzystują do działania olej napędowy, gaz lub benzynę. Prądnica i silnik spalinowy będące podstawowymi składowymi urządzenia, z pomocą wymienionych paliw wytwarzają energię elektryczną. Głównego podziału urządzeń dokonuje się ze względu na fazowość – wyróżnia się agregaty jedno i trójfazowe. Pierwszy wariant sprawdza się najlepiej w przypadku gospodarstw domowych. Agregaty trójfazowe ze względu na bardziej natężoną siłę,  wykorzystuje się do zaopatrzenia miejsc wymagających dłuższej i mocniejszej dawki prądu.

Agregaty mobilne – zastosowanie

Generatory prądu można też podzielić ze względu na ich mobilność. Agregaty przewoźne wykorzystywane są jako źródła energii w pojazdach specjalnych. Stosuje się je także w wozach łączności czy stacji telewizyjnych. Agregaty będące zdatne do pracy w takich pojazdach, znajdziesz na stronie https://eko-moto.pl. Urządzenia te przydają się także na imprezach plenerowych, które odbywają się często w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest niemożliwy. 

Agregaty mobilne a stacjonarne

Generatory przewoźne mają znacznie mniejszą moc, niż stacjonarne. Niemobilne agregaty wytwarzają ogromne dawki prądu, które mogą wyposażyć w energię elektryczną całe obiekty. Na korzyść generatorów przewoźnych działa jednak fakt, że są poręczne, można dotrzeć z nimi do każdego punktu. Montuje się je na przyczepach lub kółkach, co znacznie ułatwia transport. Agregaty przenośne najczęściej wykorzystuje się podczas awarii, do momentu naprawy danej usterki.