Agregaty mobilne – czy są tak samo wydajne jak stacjonarne?
22 czerwca 2021Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez prądu. Chwilowe awarie paraliżują potrafią sparaliżować funkcjonowanie każdego obszaru gospodarczego. Chwilowy brak elektryczności daje się we znaki w gospodarstwie domowym, nie trzeba więc tłumaczyć jakie skutki taka awaria niesie ze sobą w oddziałach przemysłowych czy produkcyjnych. Na ewentualność takiego zdarzenia warto zaopatrzyć się w stale źródło energii elektrycznej, dzięki czemu awaria nie wpłynie na funkcjonowanie procesów produkcyjnych.
Rodzaje agregatów
Agregaty prądotwórcze wykorzystują do działania olej napędowy, gaz lub benzynę. Prądnica i silnik spalinowy będące podstawowymi składowymi urządzenia, z pomocą wymienionych paliw wytwarzają energię elektryczną. Głównego podziału urządzeń dokonuje się ze względu na fazowość – wyróżnia się agregaty jedno i trójfazowe. Pierwszy wariant sprawdza się najlepiej w przypadku gospodarstw domowych. Agregaty trójfazowe ze względu na bardziej natężoną siłę, wykorzystuje się do zaopatrzenia miejsc wymagających dłuższej i mocniejszej dawki prądu.
Agregaty mobilne – zastosowanie
Generatory prądu można też podzielić ze względu na ich mobilność. Agregaty przewoźne wykorzystywane są jako źródła energii w pojazdach specjalnych. Stosuje się je także w wozach łączności czy stacji telewizyjnych. Agregaty będące zdatne do pracy w takich pojazdach, znajdziesz na stronie https://eko-moto.pl. Urządzenia te przydają się także na imprezach plenerowych, które odbywają się często w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest niemożliwy.
Agregaty mobilne a stacjonarne
Generatory przewoźne mają znacznie mniejszą moc, niż stacjonarne. Niemobilne agregaty wytwarzają ogromne dawki prądu, które mogą wyposażyć w energię elektryczną całe obiekty. Na korzyść generatorów przewoźnych działa jednak fakt, że są poręczne, można dotrzeć z nimi do każdego punktu. Montuje się je na przyczepach lub kółkach, co znacznie ułatwia transport. Agregaty przenośne najczęściej wykorzystuje się podczas awarii, do momentu naprawy danej usterki.