Awaria pojazdu, czyli problemy na drodze

Awaria pojazdu, czyli problemy na drodze

24 sierpnia 2016 0 przez Nadia

breakdown-984812_960_720

W trakcie jazdy samochodem wiele może się wydarzyć, zwłaszcza kiedy prowadzimy często i na długich trasach. Można wiele zrobić, by zapobiec wypadkom i usterkom pojazdu, jednak nieraz zdarzają się sytuacje, które trudno byłoby przewidzieć. Wtedy niezastąpiona okazuje się pomoc drogowa i sprawdzony serwis naprawiający auta.

Zapobieganie wypadkom
Można wiele zrobić, aby zapobiec różnego typu nieprzyjemnym wypadkom na drodze. Przede wszystkim warto zadbać o stan techniczny pojazdu, wszelkie naprawy zlecać dobrym i sprawdzonym fachowcom. Dzięki temu unikniemy rozczarowania, że dopiero co naprawiany element znów jest zepsuty. Oprócz tego dobrze jest też zwracać uwagę na pracę silnika. Jeśli cokolwiek przy prowadzeniu pojazdu budzi niepokój, zawsze należy sprawdzić, czy coś nie jest uszkodzone. Innym ważnym czynnikiem jest samopoczucie kierowcy. Jak wiadomo, wiele wypadków zdarza się przez roztargnienie lub zmęczenie, dlatego planując długą podróż warto zapewnić sobie wcześniej odpowiednią ilość snu, a w trakcie jazdy robić przerwy na krótki odpoczynek. Oczywiście, nie podlega dyskusji, że kierowca zawsze musi być trzeźwy. Nawet po niewielkiej ilości alkoholu refleks jest obniżony, a koncentracja słabsza, przez co dużo łatwiej o wypadek na drodze.

Coś nie działa…
Nawet jeśli dbamy o swój pojazd, może przytrafić się nagła awaria. Tego typu sytuacje zawsze są stresujące i często wymagają szybkiego działania. Nie ma wtedy czasu na szukanie najlepszego rozwiązania, dlatego warto przygotować się wcześniej na taką ewentualność. Dobrze jest zapisać sobie w telefonie komórkowym numer do serwisu oferującego pomoc drogową na danym terenie. Na przykład, jeśli mieszkamy w Częstochowie, można skorzystać z usług opisanych na stronie http://www.wal-car.pl/html/oferta.html. Technicy naprawią usterkę na bieżąco lub odholują samochód do serwisu.

Poważny wypadek
Jeżeli przydarzył nam się poważny wypadek, to przede wszystkim nie należy panikować. W takich sytuacjach najważniejsze jest zdrowie i życie ludzkie. Jeśli jest się w stanie, należy sprawdzić, czy nikomu nic poważnego się nie stało, a jeśli tak, wezwać karetkę, opisując miejsce wypadku, co się wydarzyło, ilu jest rannych i w jakim są stanie. Warto pamiętać, że wiele urazów nie od razu daje o sobie znać, zwłaszcza w przypadku uszkodzeń narządów wewnętrznych. Dlatego po poważnym wypadku pasażerowie powinni zgłosić się do lekarza, nawet jeśli pozornie nic poważnego im nie dolega.