Bambusowe szczoteczki – czy to wpływa na ekologię?

Bambusowe szczoteczki – czy to wpływa na ekologię?

7 maja 2020 0 przez StuffRing

Środowisko, a przede wszystkim czyste środowisko, to coś, o co każdy powinien dbać. Analizując to, co dzieje się na świecie – nie sto lat temu, nie dziesięć lat temu, tylko teraz  – można gołym okiem zauważyć, że dzieje się źle. Wszechobecne śmieci i ich ciągła produkcja bardzo źle wpływają na naturalne środowisko. Firmy powoli zastępują plastik innowacyjnymi rozwiązaniami, jak tworzywa naturalne. Jednym z nich jest bambus.

Bambus – wszechstronny surowiec

Bambus wyróżnia się najszybszym wzrostem na świecie. Jest on pochodzenia tropikalnego z rodziny traw (wiechlinowatych). Bambusowe trawy są jak najbardziej ekologiczne i mają szeroki wachlarz zastosowania. Zaczynając od kulinarnych, kosmetycznych, aż po budowlane. Posiadają też lepsze właściwości niż drewno czy beton. Mogą służyć po prostu jako ozdoba domu – piękne egzotyczne rośliny umieszczone w donicach. 

Bambusowe szczoteczki

Walcząc o zdrowe środowisko i chęć społeczeństwa do zmian, producenci wyszli na przeciw oczekiwaniom klienta. Coraz większa rzesza ludzi zaczęła kupować i używać produktów wykonanych z bambusa. Zaczynając od mebli i ogrodzeń, po małe drobne przedmioty typu szczoteczka do zębów. Jest to trwały produkt, opierający się wilgoci, a do tego bardzo estetycznie i modnie wyglądający. Człowiek przez całe swoje życie zużywa około 300 plastikowych szczoteczek, których rozkład trwa blisko 500 lat. Wnioski nasuwają się same – gdy umieramy, zostają po nas plastikowe szczoteczki i inne przedmioty użytku codziennego. Idąc z chęcią zmian, i miejmy nadzieję, że rosnącemu trendowi na „ecolife”, powinniśmy wybierać produkty ekologiczne. Takim produktem właśnie jest szczoteczka bambusowa do zębów. Produkt cechuje się wysoką jakością, trwałością  oraz estetyką. Bardzo dobrze przepuszcza powietrze i dzięki temu, że jest ekologiczny, po prostu „pięknie się starzeje”. Prościej mówiąc – jego rozkład jest szybki i nie niesie ze sobą konsekwencji, jak plastikowa szczoteczka. Największe wrażenie zrobi na osobach lubiących prostotę. Jasne drewno i prosta faktura, bez zbędnych gumowych osłonek, jak również wygoda w szczotkowaniu zębów dzięki owalnemu kształtowi.

Więcej informacji na stronie: https://www.minieco.pl