Blacha nie tylko na dach!

Blacha nie tylko na dach!

5 marca 2019 Wyłączono przez StuffRing

Blacha głównie kojarzona jest z pokryciem dachowym, ale to nie jedyne jej zastosowanie! Ze względu na niską cenę, ale dużą wytrzymałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych – materiał ten świetnie nadaje się do budowy różnych konstrukcji. Blacha świetnie nadaje się na budowę garażu, tzw. blaszaki dziś mają troszkę inną formę i nie straszą swym wyglądem. Ze względu na ogromny wybór wzorów i kolorów blachy – uda się postawić estetyczną konstrukcję, która będzie pasować do otoczenia. 

Garaż na samochód niskim kosztem? To możliwe! 

Chyba każdy kto posiada własne cztery kółka, myśli o tym żeby jego pojazd miał bezpieczne miejsce, w którym nie dosięgną go szkodliwe promienie UV, opady czy mróz. Jednak nie każdy ma miejsce na to, aby wybudować garaż tuż obok swojego domu, a w ogrodzie jest za mało miejsca na murowaną budowlę. Ograniczeniem mogą być też fundusze, bo przecież taka inwestycja do tanich nie należy, więc czy jest jakaś alternatywa? Postawić garaż i przy tym nie zbankrutować? Oczywiście! Garaż z blachy to idealne rozwiązanie – montaż jest szybki, a blacha nie jest droga. Kolejnym plusem konstrukcji tego typu jest to, że jeżeli powierzchnia garażu nie będzie przekraczać 25m2 – nie będą potrzebne zezwolenia na budowę z Urzędu Miasta. Blaszaki mogą mieć okna i kilka pomieszczeń, zupełnie tak jak garaże murowane, wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań. 

Konstrukcja trwała czy tymczasowa? 

Ogromną zaletą garażu z blachy jest to, że możemy wybrać konstrukcję trwałą lub tymczasową. Jeżeli zależy nam tylko na tymczasowej konstrukcji, bo w przyszłości planujemy przeprowadzkę czy inwestycję w murowany garaż, to blaszak sprawdzi się idealnie. Nie tylko montaż jest bardzo łatwy szybki, ale też demontaż całej konstrukcji, którą bez problemu rozłożymy i przeniesiemy w inne miejsce. Kiedy zależy nam na trwałej konstrukcji, która ma posłużyć dłużej – wystarczy garaż ocieplić i w odpowiedni sposób przygotować podłoże np. z fundamentu. Dzięki temu blaszany garaż stanie się konstrukcją trwałą. Więcej o blachach na dach i elewację poczytasz tu: https://glinmet.pl/.