Budujemy garaż – wybór idealnej posadzki

Budujemy garaż – wybór idealnej posadzki

1 maja 2019 0 przez StuffRing

Posadzka do garażu powinna być… Właśnie, jaka? Tak naprawdę jest wiele rzeczy, których od niej wymagamy. Wytrzymałość, łatwość w czyszczeniu i niezawodność. Dobrze, gdyby była także antypoślizgowa i odporna na ścieranie oraz pęknięcia. Czy wszystkie te wymagania jest w stanie spełnić jeden typ posadzki do garażu? Przeczytaj ten artykuł, by się o tym przekonać.

ABC doskonałej posadzki do garażu

Nie ma jednego, idealnego systemu podłóg do pomieszczenia, w którym przechowujemy samochód, meble ogrodowe, kosiarkę, narzędzia do majsterkowania i inne niepotrzebne w danym momencie rzeczy. Garaż, często też pełni funkcje przydomowej sali operacyjnej dla samochodu, więc tymbardziej musi być zaprojektowany w sposób funkcjonalny.

To samo tyczy się materiałów z jakich zostanie wybudowany i wykończony. Posadzka do garażu jest więc produktem, którego wybór jest najtrudniejszy. Jeśli chcemy, by była mocna, odporna na negatywne działanie czynników mechanicznych i brud, warto z góry ustalić budżet, który na nią przeznaczymy, ponieważ to od niego zależy, ile z tych wymagań będzie w stanie spełnić system podłogowy.

Posadzka do garażu – dlaczego cena gra rolę

Jeśli fundusze, którymi dysponujemy na zakup posadzki do garażu, są ograniczone, musimy wybrać spośród tańszych, ale nie zawsze gorszej jakości, systemów podłogowych. Może to być, np. podłoże z cementu. Dzięki temu zaoszczędzimy, ale zyskamy funkcjonalną i mocną podłogę, mimo niezbyt satysfakcjonujących walorów estetycznych. Gdy z kolei zależy nam na wytrzymałej i designerskiej posadzce, wybierzmy tą z żywicy epoksydowej.

Jaka posadzka do garażu jest najlepsza?

Wszystko zależy od tego, co ktoś rozumie przez to, że posadzka jest najlepsza. Gdy garaż służy tylko jako pakamera na narzędzia i przy okazji miejsce dla hobbysty majsterkowicza, podłoże nie musi być wytrzymałe tak bardzo, jak w przypadku miejsca, gdzie parkujemy samochód, wymieniamy opony i naprawiamy drobne usterki. Wszystkie posadzki do garażu znajdziesz na tej stronie internetowej: http://www.centrumposadzek.com.pl/.