Callan method, czyli nauczanie języka angielskiego metodą Callana

Callan method, czyli nauczanie języka angielskiego metodą Callana

6 sierpnia 2021 Wyłączono przez StuffRing

Od kilku lat metoda Callana należy do jednych z najpopularniejszych metod nauczania języka angielskiego. Co warto o niej wiedzieć? Czy metoda ta sprawdzi się w naszym przypadku? Na czym polega? Postaramy się nieco przybliżyć ten temat.

Na czym polega metoda Callana?

Metoda Callana należy do grupy metod bezpośrednich. Według tej metody nauka angielskiego przebiega według tego samego wzorca, można ją porównać to do nauczania dzieci ojczystego języka. Wiec słuchanie, mówienie i pisanie. W trakcie nauczania Callanem, gramatyka wprowadzona jest tylko poprzez słuchanie, nie uczą nas używania odpowiednich konstrukcji a uczymy się gramatyki poprzez słuch i naszą intuicję.

Callan w praktyce

Lekcje angielskiego prowadzone metodą Callana bardzo odbiegają od nauczania metodą komunikatywną. Callan method to szybka nauka języka angielskiego gdzie nauczyciel bardzo szybko zadaje pytania, a uczeń odpowiada bez namysłu na te pytania według danego wzorca. Dalsze zajęcia polegają na powtórzeniach materiału z poprzednich lekcji, i wprowadzeniem dalszego materiału czyli pytania i odpowiedzi. Gramatyka schodzi na dalszy plan.

Pokonywanie bariery w komunikacji w obcym języku

Większa swoboda posługiwaniem się językiem angielskim to największa zaleta tej metody. Szybkie tempo i odpowiedzi zawarte w schemacie potrafią ośmielić nawet najbardziej nieśmiałą osobę aby swobodnie czuła się podczas rozmowy w języku angielskim. Callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ wymaga od nas zapamiętywania dużej ilości słów, a także wyrażeń w języku angielskim. A dzięki temu iż każda lekcja zaczyna się od powtórzenia, dużo łatwiej zapadają nam w pamieć. Dzięki czemu łatwiej będzie nam sobie przypomnieć.

Podczas zajęć tą metodą nie tylko mówimy ale także dużo słyszymy, dzięki temu nie tylko pokonujemy  trudności z mówieniem, ale także oswajamy się i osłuchujemy się z brzmieniem języka angielskiego. Co znacznie ułatwi nam rozumienie go w różnych sytuacjach dnia codziennego. Pamiętajmy jednak że metoda Callana głównie sprawdza się na poziomach początkowych.