Chcesz utrzymasz pracę? Zdobywaj nowe umiejętności

Chcesz utrzymasz pracę? Zdobywaj nowe umiejętności

4 października 2017 Wyłączono przez Nadia

pexels-photo-515169Firmę, w której pracujesz wiele lat przejął inny właściciel? Pojawiają się zmiany w strukturze pracy i obawiasz się, że możesz zostać zwolniony? Pamiętaj, że będziesz znacznie bezpieczniejszy, gdy trudno będzie Cię kimś zastąpić.

Ucz się języków

Dzisiaj bez języków obcych naprawdę niewiele można. Nawet w Polsce istnieją zagraniczne firmy, oferujące doskonałe warunki pracy i wymagające znajomości języków obcych. Twoja firma mogła być wykupiona przez zagraniczne przedsiębiorstwo. To z kolei z pewnością będzie się wiązało z nowymi oczekiwaniami względem obecnych pracowników – to nie ominie także Ciebie. Warto zatem byś zainteresował się szkołą języka angielskiego częstochowa http://tarkowski.edu.pl i podszkolił swój angielski. Dzięki temu znacznie zwiększysz swoje szanse na utrzymanie stanowiska pracy, na którym tak bardzo Ci zależy.

Znaj trendy swojej branży

Musisz być na bieżąco. Wszelkie nowinki z branży, w której pracujesz, nie powinny być Ci obce. Warto, byś czytał różnego typu artykuły branżowe, chodził na spotkania gromadzące osoby, które zajmują się tym co Ty. Słowem, spijaj każdy rodzaj nauki, zwłaszcza jeśli odwołuje się ona do zmian w Twojej branży. Lepiej żebyś wiedział wcześniej, niż żebyś później na szybko musiał się czegoś douczyć. Twój nowy szef z pewnością doceni Twoje zorientowanie w trendach branży. Przy okazji może zaproponuje Ci jakąś bonusową pracę, dzięki której teoretyczną wiedzę wdrożysz w praktykę, rozwijającą Twoje umiejętności.

Rozwijaj to, co potrafisz i orientuj się w reszcie

To oczywiste, że najlepiej jest inwestować czas w rozwijanie naturalnych predyspozycji. Wiedza, którą zdobywa się łatwo, może być cały czas poszerzana. Nie dostajesz ataków migreny na myśl o zdobyciu nowej wiedzy, ponieważ ciekawi Cię dany dział. Pamiętaj, że w tym, w czym się specjalizujesz, musisz być naprawdę dobry. Reszty natomiast nie możesz sobie odpuścić. Warto byś znał choćby podstawy tematów krążących wokół Twojej branży. Taka orientacja pozwoli Ci lepiej zrozumieć pracowników firmy, w której pracujesz, co z pewnością odbije się na efektach Twojej pracy i zostanie zauważone przez szefa.