Drobne naprawy w samochodzie? Możemy sobie z nimi poradzić!

Drobne naprawy w samochodzie? Możemy sobie z nimi poradzić!

22 sierpnia 2018 0 przez StuffRing

ferrari-1111580_960_720Usterki w samochodzie zdarzają się chyba każdemu z nas. Pojazdy złożone są z tak wielu elementów, że istnieje spora szansa na zepsucie się jednego czy nawet kilku. Jednak nie zawsze musimy wydawać pieniądze na mechanika. Z niektórymi naprawami możemy poradzić sobie sami, bez tracenia czasu na jeżdżenie od warsztatu do warsztatu. Z czym powinniśmy dać radę?

Odpryski na szybie

Choćbyśmy nie wiadomo jak się starali, czasami drobny kamień spod koła potrafi pozostawić trwały ślad na naszej szybie. Musimy pamiętać, że odpryski na szybach to nie tylko ograniczenie widoczności kierowcy, ale też niejednokrotnie powód zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Co możemy zrobić, jeśli naprawa odprysku kosztuje krocie? W przypadku niewielkich pęknięć wystarczą nam środki, które zakupimy w sklepach motoryzacyjnych. Wybierzmy preparat, który zawiera przezroczystą żywicę, dzięki czemu zamaskujemy odprysk i zapobiegniemy jego powiększeniu się.

Przebita opona? To nie problem!

Bardzo często zdarza się, że przypadkiem najedziemy na jakiś wystający gwóźdź czy śrubę. Na szczęście nie musimy już wymieniać koła na środku drogi czy ruchliwej trasy. Coraz częściej kierowcy korzystają z zestawów naprawczych, które umożliwiają załatanie dziury, aby móc spokojnie dojechać do najbliższej wulkanizacji. Zwykle taki zestaw zawiera spray z masą uszczelniającą, a naprawa zajmuje zaledwie kilka minut.

Porysowany zderzak

Obecnie producenci lakierów samochodowych czy sprayów dają nam tak wiele możliwości, że bez problemu poradzimy sobie z drobnymi rysami czy otarciami. Wystarczy na początek wygładzić powierzchnię grubym, a potem drobnym papierem ściernym. Jako podkład użyjmy pasty matującej. Dobieramy kolor, kładziemy lakier bazowy, a następnie 2-3 warstwy lakieru bezbarwnego. I gotowe. Czasem naprawdę wystarczy trochę cierpliwości i odpowiedni preparat, by uzyskać efekt jak w warsztacie lakierniczym.

A jeśli czujesz, że tego typu naprawy są ponad Twoje siły, skorzystaj z pomocy sprawdzonego mechanika lub autoryzowanego serwisu, np. http://www.impwar.pl/.