Dwa w jednym, czyli po co docieplać dom

Dwa w jednym, czyli po co docieplać dom

18 marca 2020 0 przez StuffRing

Termoizolacja budynków stosowana jest zarówno w starych, jak i nowo powstałych obiektach. Czemu służy termoizolacja i jakimi metodami się ją wykonuje?

Czym jest termoizolacja?

Termoizolacja jest ociepleniem budynku. Wykonuje się ją metodą lekko – mokrą, przy pomocy styropianu lub wełny mineralnej. Docieplenie budynków służy zatrzymaniu ciepła, dzięki czemu znacznie spadają koszty utrzymania. Energooszczędność styropianu i wełny mineralnej jest na bardzo zbliżonym poziomie, jednak dzięki niższej cenie, to styropian jest najczęściej wykorzystywanym izolatorem do dociepleń. Ważne jest jednak, aby wybrany materiał był wysokiej jakości i posiadał wszystkie wymagane atesty. Termoizolacja wykonana materiałem słabej jakości może okazać się nieskuteczna i narazić nas na straty finansowe. 

Dobrze wykonane docieplenie pozwala na niższe koszty ogrzewania, dlatego stosowanie termoizolacji w nowych budynkach jest bardzo często stosowanym rozwiązaniem. Ocieplając stary dom zyskujemy poczucie komfortu i oszczędności energii, a co za tym idzie niższe koszty jego utrzymania.

Estetyka

Dobrze wykonane docieplenie budynku pozwoli nie tylko oszczędzić energię, ale w przypadku starych, zniszczonych murów zyskać nowy, estetyczny wygląd elewacji. Dzięki dobrze wykonanej termoizolacji dom zyskuje świeży, nowoczesny wygląd. 

Niezbędne materiały

Oprócz izolatora do ocieplenia budynku potrzebować będziemy również wielu innych materiałów. Są to między innymi: kleje, siatki, grunty, tynki i farby. Ważne jest, aby wszystkie te materiały były wysokiej jakości. Najlepiej więc zamawiać je u jednego producenta, co zapewni ich dopasowanie i dobrą jakość. 

Trzeba również pamiętać, że docieplenie budynku to dosyć duża inwestycja, która ma służyć nam przez lata, dlatego nie warto oszczędzać na fachowym wykonaniu. Prace najlepiej zlecić znanej i polecanej firmie, która będzie umiała również doradzić w wyborze odpowiednich materiałów. Wszystkiego na temat termoizolacji i jej wykonania można dowiedzieć się tutaj: https://termobud.com.pl.