Jak dobrać odpowiednią poduszkę?

Jak dobrać odpowiednią poduszkę?

8 stycznia 2016 Wyłączono przez Nadia

pillow-59994_640

Sen jest bardzo ważny dla każdego z nas, warto więc zadbać o to, aby był jak najlepszy. Pomocna w tym będzie właściwie dobrana poduszka. Nie może to być zwykły jasiek czy wielka, stara poducha, którą nawet trudno uformować. Powinna to być poduszka z dobrego, a przede wszystkim trwałego materiału, który się nie odkształca.

Dobieramy poduszkę do swoich wymagań

Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakiej pozycji najczęściej śpimy i która z nich jest dla nas najwygodniejsza. Styl spania jest bardzo ważny, bo to właśnie pod niego powinniśmy wybrać odpowiednie podparcie głowy. Jeśli lubimy spać na plecach, najlepsza będzie jedna z płaskich poduszek, jeśli na boku – podparcie głowy powinno być nieco grubsze, a jeśli na brzuchu – poduszka musi być jeszcze bardziej płaska, aby umożliwiała swobodne oddychanie.

Wypełnienie poduszki

Oczywiście poza samym kształtem poduszki ważne jest to, co znajduje się w środku. To dzięki temu materiałowi będziemy mieć pewność, że możemy się cieszyć oryginalnym wyglądem zakupionej poduszki przez długi czas, a to z kolei da nam duży komfort snu. Poduszki mogą być wykonane z puchu, pierza, pianki, włókien bawełnianych i innych wypełnień. Z pewnością na szczególną uwagę zasługują poduszki Tempur. Kilkadziesiąt lat temu NASA opracowała materiał, który pochłania nacisk. Służył on astronautom podczas lotów w kosmos. Później jednak naukowcy przystosowali ten materiał do wykorzystania w sypialniach i przedstawili go światu. Firma Tempur wciąż ulepsza swoje materiały i produkty, a ci, którzy choć raz prześpią się na ich poduszkach czy materacach, z pewnością nigdy nie zechcą wrócić do zwyczajnych produktów.

Oferta firmy Tempur

Nawiązując do stylu spania, marka Tempur przygotowała poduszki nawet dla tych, którzy lubią spać na brzuchu. To Tempur Ombracio – dzięki swojemu kształtowi daje odpowiednie podparcie nie tylko wtedy, kiedy śpimy na boku, ale również w momencie, gdy postanowimy przesunąć się na brzuch. Poduszka dopasowuje się do śpiącego niezależnie od przyjętej przez niego pozycji. Dla tych, którzy śpią tylko na boku, firma przygotowała produkt Tempur Original. Dzięki wyjątkowemu kształtowi tej poduszki odpowiada ona naturalnej linii, jaką tworzy głowa, szyja i ramiona, a to znaczy, że ta poduszka w naturalny i właściwy sposób podpiera kręgosłup podczas snu.

Wybór odpowiedniej poduszki jest bardzo istotny. Musimy zwracać uwagę na jej kształt, ale również materiał, z którego została wykonana. Zły dobór podparcia może przyczynić się do pojawienia się bólów głowy i kręgosłupa w odcinku szyjnym, przez co wstając rano z łóżka, zamiast odczuwać odprężenie, będziemy tylko jeszcze bardziej zmęczeni.

Więcej materiałów wideo można znaleźć również na stronie https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos