Jak kupić rowerek dla dziecka?

Jak kupić rowerek dla dziecka?

4 października 2017 Wyłączono przez Nadia

pexels-photo-206443Gdy zdecydujemy, że chcemy nauczyć nasze dziecko jeździć na rowerze, przychodzi też czas na zakup odpowiedniego modelu. W niniejszym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas kupna i czym się kierować.

Biegowy czy tradycyjny?

Ostatnimi czasy rowery biegowe zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak za sprawą tego, że te modele rowerków umożliwiają naukę jazdy dzieciom już w wieku 2-3 latek, podczas gdy tradycyjne rowerki, nawet trójkołowe nadają się dopiero dla dzieci 3,5-4 letnich. Jeżeli więc zależy nam na tym, by nasze dziecko nauczyło się jeździć jak najwcześniej lepiej nadawał się będzie do tego model biegowy roweru. Ucząc się jeździć na rowerze biegowym, dziecko od samego początku nabiera nawyku utrzymywania równowagi, co procentuje przy „przesiadaniu” się na rower dla dorosłych. Rowerki te są mniejsze od tradycyjnych, co umożliwia naukę nawet niezbyt wysokim jak na swój wiek malcom, co mogłoby sprawiać trudność przy rowerkach tradycyjnych.

Wzrost dziecka i inne

Istotną kwestią przy wyborze rowerka dla dziecka stanowi nie tylko jego wiek, ale również i wzrost. Jak wiemy dzieci rosną w różnym tempie, podobnie jak dorośli mają też różne wymiary. Nie kierujmy się więc wyłącznie wiekiem dziecka. Starajmy się dobrać rower w taki sposób, aby dziecko mogło podczas wygodnego siedzenia, dotykać stopami podłoża. Jeśli wybieramy rowerek biegowy to zwróćmy uwagę na to, by rama była nisko osadzona oraz na to, czy mamy możliwość regulacji wysokości siodełka. Nie przejmujmy się zbytnio wagą roweru (oczywiście nie może być bardzo ciężki, ale pamiętajmy też, że zbyt lekkie rowery są mniej stabilne). Pamiętajmy również, że rowerki dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne.

Wygląd rowerka

Obok funkcjonalności design rowerka również będzie pełnił bardzo istotną rolę, szczególnie jeśli ma jeździć nim dziecko (a przecież własnie dla niego mamy zamiar go kupić), zadbajmy więc o to by rower spełniał dziecięce oczekiwania, jeśli chodzi o wygląd. W tej chwili na rynku mamy rowerki dostępne w różnych wzorach i kolorach, więc z pewnością któryś trafi w gust naszej pociechy. Sprawdź też fotele do spania dla dzieci: https://moleo.pl/pol_m_MEBLE_FOTELE-1408.html.