Jak rozwinąć swoje umiejętności językowe?

Jak rozwinąć swoje umiejętności językowe?

7 czerwca 2021 Wyłączono przez StuffRing

Angielskiego uczysz się od najmłodszych lat, stykałeś się z nim na każdym etapie kształcenia, a mimo to Twoje wyniki nie są zadowalające? Znasz teorię, potrafisz wychwycić niektóre fragmenty rozmów. Wydaje Ci się, że wiesz jak poprowadzić rozmowę z napotkanym obcokrajowcem, ale ostatecznie nie jesteś w stanie wydusić z siebie słowa. Brzmi znajomo? Jeśli tak, poniżej kilka rad jak dopracować Twoje umiejętności.

Przełamanie bariery językowej

Blokadę, która utrudnia wysławianie po angielski, może powodować brak wiary w swoje umiejętności oraz próba tłumaczenia jeden do jednego języka obcego i rodzimego. Takie podejście sprawia, że wypowiedzi przestają mieć dla nas sens, a my czujemy się śmiesznie próbując wykrztusić z siebie kilka zdań. Wszystko to wpływa na brak refleksu, bo jak się okazuje, w życiu mamy znacznie mniej czasu na stworzenie odpowiedzi, niż mieliśmy to w zwyczaju na lekcji w szkole.

Jak poprawić refleks językowy?

Aby posługiwać się mową obcojęzyczną płynnie, powinniśmy używać go intuicyjnie. Edukacja szkolna oparta jest głównie na teorii, zapamiętywaniu reguł gramatycznych, które opracowuje się następnie z ćwiczeniami w podręczniku. Oczywiście dobrze jest znać podstawy teoretyczne, jednak trzeba pamiętać, że te wiadomości mają posłużyć kiedyś w realnym życiu. Powinniśmy więc sami zadbać o ćwiczenia praktyczne wsłuchując się w ulubione seriale, teksty piosenek lub czytając książki w oryginalnych wydaniach językowych. Można również wspomóc się doświadczeniem specjalistów.

Bezpośrednie metody kształcenia

Kursy językowe kładące nacisk na mówienie po angielsku, pomagają dopracować zdobyte dotychczas umiejętności. Lekcje oparte na prowadzeniu dialogów i szybkim odpowiadaniu na zadawane pytania, pomogą wypracować refleks, dzięki któremu prowadzenie rozmowy w języku angielskim nie będzie stanowiło już problemu. Zajęcia prowadzone w myśl metody bezpośredniej dedykowane są początkującym i bardziej zaawansowanym kursantom. Tu znajdziesz więcej informacji na temat angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.