Jak wybrać dobrą kamerę samochodową?

Jak wybrać dobrą kamerę samochodową?

2 listopada 2016 0 przez Nadia

kamera_samochodowa_xblitz_professional_p500_rejestrator_jazdy_xblitz_p500_1

Porządny rejestrator trasy to marzenie wielu kierowców. Skąd wzięła się popularność na kamery samochodowe? Jak wybrać odpowiedni sprzęt do swojego samochodu?

Wideorejestrator to urządzenie, dzięki któremu możemy nagrywać naszą trasę. Ten zyskujący na popularności gadżet nie jest tylko kolejną zabawką, którą możemy pochwalić się kolegom. Samochodowa kamerka przydaje się w wielu sytuacjach. Prócz rekreacyjnego nagrywania trasy, może też posłużyć jako dowód w sądzie czy na policji, kiedy zostaliśmy niesłusznie oskarżeni za spowodowanie kolizji czy wypadku. To również nasza deska ratunkowa w starciu z ubezpieczycielem czy policją, która wystawiła nam mandat za nic.

No dobrze. Musimy pamiętać, że nie każda kamerka nadaje się do nagrywania trasy. Na co zwracać uwagę, wybierając wideorejestrator?

  • Najważniejsza jest rozdzielczość, w jakiej nagrywane są filmy. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość, dzięki czemu na filmie będziemy mogli zauważyć więcej szczegółów (np. numer rejestracyjny auta).W związku z powyższym punktem musimy pamiętać o zaopatrzenie się wkartę pamięci o dużej pojemności 16 czy 32 GB powinny wystarczyć.
  • Kąt nagrywania. Warto zainwestować w kamerkę o szerokim kącie nagrywania, dzięki czemu większy kadr zostanie uchwycony i będziemy mieć podgląd na oba pasy jezdni. Standardowo rejestratory mają kąt nagrywania równy 120 stopni. Lepsze kamery oferują 150 stopni.
  • Wyświetlacz. Umożliwia nam zmianę ustawień kamerki. Pamiętajmy jednak, że zwykle ekran używany jest tylko do tego i nie potrzebujemy nie wiadomo jak dużego wyświetlacza.
  • Dźwięk. Coraz częściej producenci kamer oferują nam nagrywanie filmów z dźwiękiem, dzięki czemu możemy komentować trasę czy nagrać rozmowę ze stróżami prawa.
  • Uchwyt. Pamiętaj, że aby kamerka trzymała się na miejscu, uchwyt powinien być solidnie wykonany.
  • Nagrywanie nocą. Przydaje się w czasie nocnych wyjazdów. Idealna kamerka musi być odporna na światła latarni i innych pojazdów, a także powinna posiadać diody podczerwieni.

To tylko jedne z wielu opcji, na jakie powinniśmy zwracać uwagę, wybierając idealny wideorejestrator. Pamiętajmy jednak, że zawsze najważniejsza jest jakość filmów i kąt ich nagrywania. Jeśli nie wiecie, jaka kamerka będzie najlepsza, polecamy rejestrator Xblitz P500. Filmy w jakości Full HD, szerokokątny obiektyw, jonizator powietrza – to tylko niektóre zalety tego urządzenia.