Jak zorganizować podróż autem, by nie była męcząca?

Jak zorganizować podróż autem, by nie była męcząca?

18 sierpnia 2017 0 przez Nadia

car travelPodróż na wakacje czy powrót z urlopu bywają męczące. Szczególnie, gdy na zewnątrz panuje upał, a nasz samochód nie posiada klimatyzacji. 

Dlatego dzisiaj zdradzimy sposoby na przyjemne zorganizowanie podróży oraz patenty na przeżycie w samochodzie, który nie posiada klimatyzacji. Jak zorganizować podróż? Dlaczego czasami warto wynająć samochód? Poznaj odpowiedzi w tym artykule.

A,B,C udanej podróży

Przed rozpoczęciem podróży, dobrze jest przejrzeć samochód i sprawdzić, czy nie brakuje w nim płynu do spryskiwaczy lub chłodnicy. Warto także sprawdzić ciśnienie w oponach i umyć pojazd, by jechało się przyjemniej. Kolejny krok to kontrola bagażnika. Zobaczmy, czy koło zapasowe jest na miejscu i czy nie brakuje narzędzi do jego wymiany. Ważna jest również apteczka pierwszej pomocy, w której nie powinno brakować obowiązkowych akcesoriów.

Weźmy butelkę wody, parasol, płyty z ulubioną muzyką, chusteczki nawilżające oraz coś do czytania, jeśli planujemy kilkugodzinną jazdę. Gdy nasz samochód nie posiada klimatyzacji, a prognozowane są upały, można również zabrać mgiełkę, którą zrobimy w prosty sposób. Wystarczy wlać wodę do niepotrzebnej buteleczki ze spryskiwaczem i chłodzić nią kark, twarz oraz szyję, gdy będzie nam gorąco. Pamiętajmy o tym, by pić dużo wody i unikać napojów, które odwadniają.

Jedź tak jak lubisz – pożycz zamiast kupować

Jeśli chcemy podróżować komfortowo, a nasz samochód nie spełnia oczekiwań, możemy pomyśleć o wypożyczeniu auta. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć dobrą wypożyczalnię, na przykład wypożyczalnię samochodów w Katowicach Pyrzowicach lotnisko https://www.yourcar.pl/. Tam, zarezerwujmy auto już za 120 zł na dobę i będziemy podróżować wygodnie, tak jak lubimy najbardziej. Warto wspomnieć, że ta firma oferuje pojazdy różnej klasy i w różnych granicach cenowych. Do tego sami ustalamy, gdzie ma podjechać samochód, który wynajmujemy oraz jakie wyposażenie ma posiadać.

Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Przede wszystkim z tego powodu, iż nie musimy martwić się o ubezpieczenie OC/AC/NW/Assistance. Poza tym nie interesuje nas wymiana opon, naprawy ani przeglądy techniczne. To wszystko jest w gestii wypożyczalni samochodów. Możemy więc bezpiecznie, komfortowo i niewielkim kosztem podróżować wygodnym pojazdem za niską cenę.