Jaka posadzka do warsztatu samochodowego?

W myśl zasady – jak cię widzą, tak cię piszą – wygląd ma bardzo duży wpływ na to jak będzie odbierana firma. Ważna jest nie tylko elewacja i otoczenie budynku, ale też wnętrze. A jaka część pomieszczenia najbardziej rzuca się w oczy? Oczywiście podłoga. Brudna, popękana i wybrana “pierwsza lepsza” odrzuca każdego klienta, a zasada ta dotyczy każdej branży. Również tej samochodowej.

Dlaczego podłoga jest ważna?

Dawniej w warsztatach samochodowych najpopularniejszym materiałem na posadzki był zwykły beton. W końcu to “tylko” warsztat, tu przecież zawsze jest brudno – w jednym miejscu rozleje się olej, w innym płyn hamulcowy. A wszystko to razem, tworzyło paskudne plamy, które wsiąkały w posadzkę i sprawiały, że pomieszczenie wyglądało bardzo niechlujnie. Taki widok raczej nie przyciągał klientów, a wręcz przeciwnie – odstraszał, bo jak można powierzyć swój samochód komuś, kto tak nie dba o porządek? Jaką więc mamy pewność, że nasze auto również nie zostanie tak potraktowane? Fakt, warsztat samochodowy to miejsce ciężko jest utrzymać w czystości, ale nikt nie mówi, że ma być sterylnie jak w szpitalu! Wystarczy wybrać właściwe materiały na posadzkę i porządki nie będą uciążliwe ani czasochłonne. 

Jaka podłoga do warsztatu samochodowego będzie najlepsza? 

Warsztat to miejsce, które ciężko jest utrzymać w czystości – to już wiemy. Nie da się uniknąć też plan, które powstają na skutek rozlewania rożnych olejów, płynów czy smarów. Możemy jednak wybrać taki materiał na posadzkę, który będzie nie tylko łatwy w utrzymaniu czystości, ale też trwały. Nie zapominajmy, że podłoga musi wytrzymać nie małe obciążenie, nie tylko maszyn, ale też różnych samochodów. Płyty R-tile to coś, co sprawdzi się idealnie w takim pomieszczeniu. Bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i co ważne, są one też wodoodporne i łatwe w utrzymaniu czystości. A dodatkową ich zaletą jest bardzo prosty montaż oraz możliwość zamontowania ich na już istniejącą posadzkę. Montaż płyt R-tile http://www.centrumposadzek.com.pl/ nie zakłóci więc pracy warsztatu ani nie spowoduje długich przestojów.