Jaki robot sprzątający będzie najlepszy? Te modele cieszą się największą popularnością

Jaki robot sprzątający będzie najlepszy? Te modele cieszą się największą popularnością

19 listopada 2021 Wyłączono przez StuffRing

Zakup robota odkurzającego lub mopującego to bardzo dobra decyzja. Niewiele rzeczy tak znacząco pomoże nam zaoszczędzić czas i energię. Obecnie zaawansowane urządzenia gwarantują nie tylko perfekcyjnie czyste podłogi, ale i szereg funkcji, dzięki którym możemy zapomnieć o sprzątaniu i samym robocie nawet na kilka tygodni. Jaki jednak model wybrać spośród wielu dostępnych na rynku? Sprawdziliśmy aktualne rankingi i preferencje użytkowników.

Modele robotów sprzątających w cenie do 1 500 zł

Jak się okazuje, zakup robota sprzątającego nie musi wcale oznaczać dużych wydatków. Bez kłopotu znajdziemy modele w cenie poniżej 1500 zł a nawet poniżej 1000 zł. Warto jedynie sięgnąć po dowolny, aktualny ranking robotów, dzięki któremu szybciej dotrzemy do urządzeń zgodnych z naszymi kryteriami wyboru. Dla przykładu, na https://rankingrobotow.pl/ znaleźliśmy zestawienia robotów odkurzających i mopujących uwzględniające nie tylko ceny, ale i oferowane przez urządzenia funkcje. W ten sposób łatwiej dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi wariantami, a także poznać plusy i ewentualne minusy konkretnego rozwiązania. Jak to wygląda wśród modeli robotów sprzątających w nieco niższych cenach?

iRobot Roomba i3

To model, który kupimy za 1499 zł lub nawet taniej. Urządzenie oferuje aż dziesięciokrotnie większą moc ssącą od swoich tańszych kolegów. Różnica w cenie nie jest znacząca, za to w mocy owszem, i chociażby z tego powodu model Roomba i3 zasługuje na naszą uwagę.

Robot skutecznie poradzi sobie ze sprzątaniem sierści i włosów, wyposażony jest także w zaawansowaną funkcję sprzątania liniowego (urządzenie wykorzystuje czujniki kierunku ruchu do celowego i logicznego sprzątania podłóg w równych rzędach). Wśród zalet rozwiązania warto wymienić wysokowydajny filtr, który przechwytuje do 99% alergenów, czy też możliwość współpracy z robotem mopującym Braava jet® m6.

iRobot Braava jet 250

To z kolei propozycja dostępna w cenie już od nieco powyżej 650 zł. Robot mopujący świetnie radzi sobie z plamami i uporczywymi zabrudzeniami, zwłaszcza tymi, z którymi mamy do czynienia w łazience, kuchni, czy jadalni. Precyzyjny spryskiwacz celuje w brud, nie mocząc przy tym ścian, czy dywanów i to jest z pewnością istotną zaletą urządzenia. Co więcej, robot automatycznie dobiera tryb pracy w oparciu o rodzaj wybranej nakładki.

Modele robotów sprzątających w cenie powyżej 2 000 zł

W tej kategorii popularnością cieszy się wyższa wersja Roomby i3, czyli model i3+ ze stacją Clean Base. Robot automatycznie usuwa brud – opróżnia się do zamkniętego worka AllergenLock. Urządzenie możemy nabyć w cenie od 2299 zł.

iRobot Roomba i7 oraz i7+

Ceny urządzeń to odpowiednio ok. 2400 zł oraz 3400 zł. Różnica w cenie wiąże się przede wszystkim z funkcją automatycznego opróżniania pojemnika na brud, w jaką wyposażony został model Roomba i7+. Oba urządzenia mogą współpracować z robotem mopującym oraz oferują funkcje nieograniczonego czasu pracy.

iRobot Roomba s9 oraz s9+

To najbardziej zaawansowane modele w rodzinie iRobot. Wyróżnia je przede wszystkim aż 40-krotnie większa moc ssąca.