Kiedy należy udać się do onkologa?

Kiedy należy udać się do onkologa?

19 maja 2015 Wyłączono przez Nadia

paris-832327_640Istnieją specjaliści, do których potencjalni pacjenci po prostu boją się chodzić. Są to na przykład dentysta – tutaj w wielu przypadkach z dbaniem o zęby wygrywa widmo nieznośnego bólu. Nie pomagają nawet zapewnienia, że medycyna rozwinęła się tak bardzo, iż nie trzeba obawiać się o ból nawet, a raczej tym bardziej przy zastosowaniu znieczulenia. Drugim lekarzem, do którego chodzimy niechętnie, jest ginekolog. Panie boją się zapisywać na wizyty do tego specjalisty po pierwsze ze względu na zwyczajny wstyd, a po drugie według tradycyjnej już myśli „a jeśli mi coś wykryją?”.

Kiedy trzeba zgłosić się do poradni onkologicznej?

Trzecim specjalistą jest bez wątpienia onkolog. To lekarz, do którego nie chodzi się przy codziennych, lekkich bólach głowy czy innych części ciała. Kiedy ktoś wybiera się na wizytę do onkologa, często jest to niestety coś poważnego. Jednak takiej sprawy nie trzeba odkładać na później. Najbardziej popularnym objawem, z którym trzeba udać się do tego specjalisty, jest na przykład pojawienie się na ciele guzka. Może to być niewielkie zgrubienie w sutku, ale również w innych miejscach. To znak, którego nie można lekceważyć. Inne dolegliwości to na przykład chrypka lub kaszel, które utrzymują się bez widocznej przyczyny. Szczególnie kiedy jesteśmy osobami niepalącymi lub paliliśmy, ale rzuciliśmy ten nałóg jakiś czas temu. Niestety występują zróżnicowane nowotwory, dlatego wachlarz dolegliwości, jakie powodują, jest naprawdę szeroki. Mogą to być różnego rodzaju nienaturalne krwawienia czy wydzieliny z otworów ciała lub czasem nawet z brodawek sutkowych. Również przedłużające się zaburzenia w oddawaniu stolca czy moczu mogą być znakiem na to, że w naszym organizmie zaczyna dziać się coś niedobrego.

Są to najczęściej pojawiające się, ale nie wszystkie objawy, które można zaobserwować przy zmianach nowotworowych. W razie wystąpienia jakichkolwiek niecodziennych dolegliwości należy zgłosić się do placówki medycznej. Gwarancją sukcesu w leczeniu nowotworów jest udanie się do odpowiedniego, profesjonalnego i doświadczonego specjalisty. Tacy lekarze znajdują się w przychodni Denteam, zlokalizowanej w Częstochowie.