Konta bankowe, które najczęściej wybierają Polacy/ konto indywidualne

Konta bankowe, które najczęściej wybierają Polacy/ konto indywidualne

28 czerwca 2018 Wyłączono przez StuffRing

bank-3540186_960_720Nie da się wybrać jednego konta bankowego, które byłoby idealne dla wszystkich klientów banków. Okazuje się, że każdy z nas ma inne oczekiwania oraz możliwości. To zresztą dlatego instytucje bankowe starają się proponować elastyczne oferty, dzięki którym potencjalni użytkownicy mogą dostosowywać je do indywidualnych potrzeb. Sprawdź, które konta indywidualne cieszą się największą popularnością w Polsce i na jakie kryteria najczęściej stawiają klienci polskich banków.

Cechy idealnego konta w banku

Okazuje się, że Polacy wybierają dzisiaj konto indywidualne, które nie tylko otwierane jest za darmo, ale również bezpłatnie prowadzone. Bezpłatne mają być przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów.

Konto indywidualne ma być także internetowe. Dzięki temu klient banku może swobodnie zarządzać swoimi finansami bez konieczności wychodzenia z domu. Może nie tylko sprawdzać saldo, ale też kontaktować się ze specjalistami, którzy pracują w banku, może inwestować, zakładając lokaty, może też składać wnioski o kartę kredytową czy kredyt gotówkowy.

Polacy chcą pomnażać swoje pieniądze

Co ciekawe, w końcu zaczynamy dostrzegać konieczność pomnażania swoich pieniędzy. Konto indywidualne ma więc dawać szansę na zarobek. Rachunek osobisty może być jednocześnie tym oszczędnościowym i zresztą właśnie taki jest coraz częściej wybierany.

Banki, chcąc zachęcić potencjalnych klientów do nabywania produktów, oferują konta, na których udaje się zarabiać. Niektóre dają premie już na otwarcie rachunku, inne oferują bonusy finansowe za wpłaty o określonej wartości każdego miesiąca albo wykorzystanie przypisanej do konta karty płatniczej konkretną ilość razy.

Konto indywidualne szyte na miarę

Dzisiaj wybieramy konto indywidualne zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Jedni stawiają na jak najniższe koszty, drudzy wolą za taki rachunek płacić, ale cieszyć się za to nienaganną obsługą klienta czy dodatkowymi bonusami.

Polacy są lojalnymi klientami. Jeśli już prowadzą konto w jednym banku, to raczej niechętnie zmieniają je na inne. Nie do końca jest to dobra strategia. Weźmy pod uwagę, że nowe oferty instytucji bankowych pojawiają się w każdym miesiącu. Może czasem warto zmienić bank, by móc cieszyć się z nowych, niewątpliwie lepszych możliwości? Przecież konto indywidualne zakładane kilka lat temu nie posiada opcji, z jakich korzystać mogą dzisiaj całkiem nowi klienci.

Stanowisko banków

Banki stawiają dzisiaj na młodych klientów i to do nich dedykowane są najlepsze oferty. Wszystko dlatego, że to młodzi Polacy są najbardziej zainteresowani rozwiązaniami, jakie daje nowoczesna bankowość. To ta, dzięki której zmniejszają się koszty obsługi klienta, a sam użytkownik zyskuje komfort optymalnego zarządzania finansami.

Nie ma wątpliwości, że banki będą dążyć do rozwoju kont zarządzanych drogą internetową. Już dzisiaj konto indywidualne z możliwością obsługi online to produkt, który cieszy się największą popularnością.