Małe naprawy lakiernicze samochodu

Małe naprawy lakiernicze samochodu

19 października 2018 0 przez StuffRing

photo-1523761682445-cab4588183ddCzasami mimo dużej dbałości o samochód, na powłoce lakieru samochodu mogą pojawić się małe ryski, a nawet wgniecenia. Czy z każdą tego typu usterką należy udać się do lakiernika? Niekoniecznie. Na rynku mamy taki wybór środków do samodzielnej renowacji, że z powodzeniem zrobimy to sami.

Czemu nie w warsztacie?

Jak zawsze, decydują względy materialne. Nie jest tajemnicą, że powierzenie usunięcia małej usterki profesjonalnemu serwisowi może się liczyć z naprawdę dużymi kosztami. Często zrobienie profesjonalnej zaprawki będzie droższe albo porównywalne do kosztu, jaki poniesiemy, wykonując lakierowanie całego elementu. Musimy pamiętać, że lakiernicy liczą sobie bardzo wiele zarówno za materiał, jak i wykonaną pracę. Jeśli więc wykonywanie drobnych napraw nie jest nam obce, warto spróbować samemu wykonać zaprawkę. Tym bardziej, że na rynku znajdziemy wiele produktów, stworzonych specjalnie do tego celu.

Jakie naprawy lakiernicze możemy wykonać samodzielnie?

Rysy, wgniecenie, odpryski, otarcia, spuchnięcie lakieru… Z tymi drobnymi uszkodzeniami z pewnością poradzimy sobie sami. Tym bardziej, że malować możemy zarówno elementy plastikowe, jak i metalowe. W sklepach internetowych dostaniemy różnego rodzaju lakiery samochodowe, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Zakup takiego lakieru to czasami groszowe sprawy w porównaniu z wizytą w profesjonalnym warsztacie.

Jakie problemy możemy napotkać w czasie takich drobnych napraw? Czasami mogą zdarzyć się kłopoty z doborem lakieru. Wówczas będziemy zmuszeni do przemalowania całego elementu, by wszystko odpowiednio współgrało kolorystycznie. Najmniejsze problemy będziemy mieli z naprawieniem drobnych rys czy wgnieceń w przypadku kolorów metalicznych. Największy kłopot możemy mieć z kolorem białym. Choć wydawałoby się, że z nim pójdzie najłatwiej, tak naprawdę wiele jego odcieni sprawia, że zrobienie idealnej punktowej naprawy może graniczyć z cudem. Taką naprawę wówczas lepiej powierzyć profesjonalnemu warsztatowi, np. http://www.impwar.pl/, w którym profesjonaliści mogą sprawdzić odcień i odpowiednio wymieszać kolor.

Warto pamiętać, że każda naprawa lakieru i niektórych elementów wymaga od nas precyzji i cierpliwości. I to właśnie od niej zależy końcowy efekt.