Menuboardy w punktach gastronomicznych

Menuboardy w punktach gastronomicznych

10 lipca 2015 Wyłączono przez StuffRing

blackboard-677578_640Widujemy je w restauracjach nad kasami oraz na zewnątrz różnego rodzaju punktów z fast foodem. Większość z nas pewnie przyzwyczaiła się do ich obecności w mieście i traktuje je jak stały element miejskiego krajobrazu. Nie każdy jednak wie, jak ważną funkcję spełniają.

Umieszczane na stałe nad kasami w restauracjach tablice informacyjne zwane menuboardami, informują o aktualnej ofercie, cenach oraz promocjach. Są tak skonstruowane i ulokowane, by klient miał przed sobą wszystkie najważniejsze informacje, pomagające mu dokonać wyboru zarówno dania, jak i rodzaju płatności. Są one niezbędne wszędzie tam, gdzie często zmienia się oferta i konieczna jest łatwość obsługi.

Ważna funkcja sprzedażowa
W menuboardach klienci dostrzegają przede wszystkim wygodną i przejrzystą formę podawania najważniejszych informacji. Natomiast z punktu widzenia właścicieli restauracji menuboard pełni ważną funkcję sprzedażową, gdyż gwarantuje, że zaprezentowana na nim oferta zostanie przez klienta dostrzeżona i go przyciągnie. Sukces restauracji czy innego punktu gastronomicznego zależy w dużej mierze właśnie od sposobu prezentacji produktów. Nic więc dziwnego, że są dziś uznawane za nowoczesny i skuteczny sposób komunikacji z klientami w różnego rodzaju punktach gastronomicznych: restauracjach, pizzeriach, fast-foodach.

Menuboardy są przeznaczone dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którym zależy na:

  • skutecznej sprzedaży swoich produktów,
  • zaprezentowaniu pełnej oferty lokalu w zasięgu wzroku klientów,
  • tanim i jednocześnie efektywnego sposobie prezentacji całego menu,
  • wygodnej możliwości wymiany całego menu lub jego części z wybraną częstotliwością.

 

Jakie zalety ma ta właśnie forma prezentacji? Oto najważniejsze z nich:

  • łatwa i wygodna wymiana grafiki, pozwalająca zmienić ofertę w każdej chwili,
  • energooszczędne podświetlenie LED o długiej żywotności,
  • wysokiej jakości zadruk,
  • wieloletnią przydatność dzięki uniwersalnej konstrukcji,
  • możliwości wyboru wersji płaskiej lub wypukłej.

Gdzie wykonywane są menuboardy?
Aby zamówić menuboard, który będzie łączył w sobie funkcjonalność i eleganckie wykonanie, trzeba zgłosić się do profesjonalnej drukarni wielkoformatowej, specjalizującej się w produkcji reklam wewnętrznych i zewnętrznych, jak na przykład Apla.eu. Drukarnie te wykonują kompleksowe usługi w tym zakresie: od tworzenia koncepcji przez zaprojektowanie menuboardów, wykonanie zdjęć aż po produkcję tablic i wydruk wymiennych wkładek do nich, które pozwalają zmienić ofertę.
Solidnie wykonane menuborady z wysokiej jakości materiałów umożliwiają wielokrotną wymianę wkładek z grafiką. Dzięki zastosowaniu w nich diod LED cała powierzchnia jest równomiernie oświetlona, zawarte na niej informacje – wyraźne i czytelne, a kolory wydruku wiernie oddane. Ponadto, diody LED zapewniają także długoletnią, bezawaryjną i do tego tanią eksploatację.

Podsumowując
Nie ma wątpliwości, że profesjonalnie wykonany menuboard jest kluczem do sukcesu. Zadaniem tego typu tablic informacyjnych jest przyciąganie uwagi klientów estetycznymi grafikami w celu zachęcenia do zakupu przedstawionych na nich potraw. Dobry menuboard powinien być estetyczny, czytelny oraz interesujący. Ponadto, musi być także łatwy i wygodny w obsłudze, by wymiana wkładek z grafiką przebiegała szybko i sprawnie. Podświetlane tablice, które spełniają wszystkie te warunki, a do tego wykonane będą z najwyższej jakości materiałów i z ogromną starannością, oferują swoim klientom profesjonalne drukarnie wielkoformatowe. Wystarczy umówić się z przedstawicielem drukarni i omówić wszystkie związane z produktem kwestie. Specjaliści doradzą, zaprojektują i wykonają odpowiednie menuboardy.
Menuboardy można zamówić na http://www.apla.eu/oferta/pos/menuboardy/