Modne wzory tapet- jak dobrać je w zależności od pomieszczenia?

Modne wzory tapet- jak dobrać je w zależności od pomieszczenia?

16 września 2021 Wyłączono przez StuffRing

Szybka metamorfoza wnętrza? A może prosty sposób na odświeżenie aranżacji? Tapety sprawdzają się idealnie w takich remontowych przedsięwzięciach. Wybierając odpowiedni wzór możemy uzyskać naprawdę spektakularny efekt. I to nie ponosząc wcale dużych wydatków, ani nie poświęcając zbyt wiele czasu. Do tego wybór wśród tapet jest dzisiaj naprawdę imponujący, a ich położenie zdecydowanie prostsze niż jeszcze jakiś czas temu, chociażby ze względu na to, z jakich materiałów są wykonywane. W najmodniejszych aranżacjach wnętrz projektanci stawiają właśnie na tapety. Wybraliśmy więc najmodniejsze wzory – na ścianę i na sufit.

Motyw kosmosu i kwiatów do sypialni

W ostatnim czasie to tapety na sufit cieszą się największym zainteresowaniem. Dlaczego? Otóż dotąd na naszych sufitach niewiele się działo i projektanci postanowili to zmienić. W rezultacie mamy do dyspozycji wiele szalenie interesujących możliwości aranżacyjnych, których efekt potrafi oczarować. Białe, gładkie tło z sufitową lampą zamieniamy zatem na rozgwieżdżony kosmos, błękitne niebo lub eleganckie wzory. 

Jeśli poszukujemy tapety, która pozwoli wykreować nastrój prawdziwego relaksu, motyw nieba i chmur będzie doskonałym rozwiązaniem. W sypialni sprawdzi się także motyw kosmosu, a w eleganckim, klasycznym wnętrzu tapety strukturalne z subtelnymi zdobieniami, w pastelowych odcieniach beżu, bieli lub błękitu.

Jednym z najmodniejszych wzorów znakomicie prezentujących się na płaszczyźnie sufitu są motywy kwiatowe. Klasycznym i najmodniejszym od kilku sezonów duetem jest w tym przypadku połączenie tapety kwiaty na suficie z angielską boazerią na ścianach.

Tapety w pionowe pasy do niskiego pomieszczenia

Ta propozycja sprawdzi się idealnie zwłaszcza w niższych pomieszczeniach, np. na poddaszu. Pionowe pasy optycznie wysmuklają wnętrze, dzięki czemu wydaje się ono wyższe i bardziej przestronne. W połączeniu z listwą przypodłogową zyskamy eleganckie wykończenie, które aranżacyjnie tworzyć będzie wysmakowaną całość. W kolorystyce panuje tutaj z kolei pełna dowolność. Od kontrastujących bieli i grantu po subtelne pastele.

Roślinny wzór w salonie

Wszystko wskazuje na to, że lubimy otaczać się zielenią i naturą. Dlatego też tapety z motywem roślinnym pozostają dla nas wciąż bardzo interesującym rozwiązaniem. Liście monstery, liście winogron, romantyczne różne lub bujne piwonie – to zdecydowanie najmodniejsze obecnie motywy ścienne.

Tapety z roślinami i drzewami to fantastyczny wybór także do pokoju dziecka.

Elegancki pokój w stylu art deco

Odważna zmiana aranżacji? Najlepsze połączenie z drewnianymi meblami i metalowymi detalami? Tapety w stylu art deco w odcieniach brązu, butelkowej zieleni, w kolorze bordo lub granatu to absolutny hit m.in. instagramowych wystrojów wnętrz. Warto się nimi zainspirować!