Najpiękniejsze stadiony

Najpiękniejsze stadiony

13 lipca 2015 Wyłączono przez StuffRing

estadio-463349_640Jak wielki potencjał mają widowiska sportowe świadczą przede wszystkim miejsca, w których można je śledzić na żywo. Na całym świecie powstają areny sportowe, na których może gościć kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W czasie największych wydarzeń zapotrzebowanie na bilety jest tak duże, że spora grupa kibiców musi się zadowolić transmisją telewizyjną.

W wielu krajach stadiony kojarzone są z piłką nożną. To najpopularniejsza dyscyplina sportowa, do której nie trzeba nikogo przekonywać. Właśnie na jej potrzeby powstała większość hiszpańskich stadionów.

Niemniej jednak to największe piłkarskie kluby posiadają „świątynie”, które są obowiązkowym elementem wycieczki kibica sportowego. Piłka nożna na żywo to niezapomniane emocje, szczególnie jeśli śledzi się je na dwóch największych i najbardziej znanych stadionach w Hiszpanii, czyli na Camp Nou oraz Estadio Stantiago Bernabeu. Pierwszy z nich leży w Barcelonie i jest równie znany jak wykorzystany w czasie Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku Stadion Olimpijski, gdzie rozgrywane są także zawody lekkoatletyczne.

Drugi ze stadionów leży w stolicy Hiszpanii – Madrycie i jest domowym stadionem piłkarzy Realu Madryt. Trybuny Camp Nou są w stanie pomieścić ponad 99 tysięcy ludzi, natomiast na stadion Realu może się wybrać jednocześnie „tylko” nieco ponad 85 tysięcy kibiców. Równie gorąca atmosfera panuje na innych obiektach, których w Hiszpanii nie brakuje. Są to między innymi Estadio Mestalla w Walencji, Estadio Vincente Calderon w Madrycie, San Mames Baria w Bilbao, Estadio Anoeta w San Sebastian, El Madrigal w Villarreal, czy Estadio Balaidos w Vigo. To tylko niewielka grupa, która fanom futbolu mówi bardzo dużo.

Każdy stadion, nawet najpiękniejszy, nie będzie istniał, jeśli nie będą na nim gościli sportowcy i kibice. Dlatego też sukces sportowy przekłada się na rozwój infrastruktury. Dobre wyniki to także dobre warunki do oglądania widowisk sportowych, a takie są obecne na Półwyspie Iberyjskim.