Nowoczesna metoda nauczania – Callan Method

Nowoczesna metoda nauczania – Callan Method

8 września 2021 Wyłączono przez StuffRing

Już rzadko możemy się spotkać z kursami czy szkołami językowymi w których używane są tradycyjne metody nauczania języka angielskiego. Co raz większą popularnością cieszą się metody bezpośrednie. To dużo młodsze i mniej skomplikowane metody nauczania. Callan Method to metoda nauczania języka angielskiego wprowadzona w życie w 1960 roku prze Robin 'a Callana. Jak wygląda nauka w tym języku? Czy metoda ta będzie dla nas odpowiednia? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Zarys historyczny metody Callana

Jak już wspomnieliśmy metoda została wprowadzona przez Robina 'a Callana w 1960 roku. Bazuję ona bezpośrednio na metodzie auto-lingwalnej, została po raz pierwszy użyta w wojsku by nauczyć żołnierzy szybkiego opanowania języka mówionego. W naszych czasach cieszy się bardzo dużą popularnością w nauczaniu, a według przeprowadzanych badań jej skuteczność jest na bardzo wysokim poziomie.

Jak wygląda nauczanie tą metodą?

Tak jak już pisaliśmy metoda Callana to metoda bezpośrednia. Nauka tą metodą przebiega troszkę tak jak nauczanie języka u dzieci ich języka ojczystego. Dlatego też na samym początku uczymy się słuchać, później uczyć a kończymy powtarzając. Jak zapewne zauważyliście tutaj gramatyka brana jest pod uwagę tylko w niewielkim stopniu.

Lekcję tą metodą bardzo odbiegają od tego czego byliśmy uczeni w szkole. Callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ może przypominać nam wojskowy dryl, gdzie nauczyciel zadaję nam pytania a my jako uczniowie mamy odpowiadać na pytania w szybkim tempie, co nie daję nam chwili na zastanowienie się, a odpowiedź musi być taka sama jak w podręczniku. W metodzie Callana mamy do czynienia z narzuconym schematem, a nauka przebiega dokładnie tak jak w podręczniku, nie ma tu miejsca na spontaniczność.

Zanim jednak podejmiesz się nauki w tej metodzie, sprawdź czy jest ona Tobie dedykowana. Nie każda metoda, która sprawdziła się u innych, sprawdzi się u Ciebie. Każdy kurs oferuję nam możliwość uczestnictwa w darmowej lekcji byśmy mieli mniejszy problem przy wyborze kursu, i warto z tej darmowej lekcji skorzystać.