Nowy czy używany – jaki laptop wybrać?

Nowy czy używany – jaki laptop wybrać?

21 października 2017 Wyłączono przez Nadia

woman-typing-writing-windowsWybierając laptopa często stajemy przed wyzwaniem, czy aby na pewno jest to odpowiedni model, który spełni nasze oczekiwania. A co jeżeli mamy do wyboru tańszą wersję, ale używaną? Wówczas koszty są znacznie mniejsze, jednak wiąże się to z innymi ograniczeniami.

Okazuje się, że używany laptop wcale nie musi być gorszy od tego pochodzącego prosto ze sklepowej półki. Pomimo, że nowe sprzętu mają ładne opakowanie czy posiadają gwarancję to są także znacznie droższe. W przypadku używanych urządzeń można trafić również na te bardzo zadbane. Nie dość, że są tańsze, szybsze, to jeszcze mają gwarancję i oryginalne pudełko.

Co więcej, używany dwuletni laptop może być znacznie wydajniejszy od nowego, w porównywalnej cenie. Takie rozwiązanie jest bardziej opłacalne nie tylko ze względu na koszt, ale przede wszystkim parametry oraz szybkość działania.

Dlaczego wybierać laptopy używane?

Ważną kwestią jest to, że warunki gwarancji często wcale nie są takie korzystne jak to się może wydawać na pierwszy rzut oka. Ponadto nie można zapomnieć o tym, że sprzęt za pół roku stanie się znacznie tańszy niż w momencie, w którym chcemy go kupić, przez co bardziej opłacalne jest zainwestowanie w już używanego laptopa będącego jednocześnie bardziej zaawansowanym urządzeniem.

Należy pamiętać także o tym żeby przy zakupie używanego laptopa sprawdzić te części, które są trudne lub nieopłacalne do wymiany. Szczególną uwagę należy poświęcić obudowie, zwłaszcza w nieprodukowanych już urządzeniach. Warto przyjrzeć się touch padowi oraz mocowaniu matrycy. Osoby używające myszki mają względnie nienaruszonego touch pada. Natomiast popękana obudowa przy matrycy może świadczyć o uszkodzeniu zawiasów.

Nie można zapomnieć o sprawdzeniu parametrów technicznych w tym szczególnie kartę graficzną. Często jej wymiana jest bardzo trudna lub wręcz niemożliwa. To duże utrudnienie, szczególnie dla tych osób, którym zależy na dobrej grafice.

Laptopy używane http://www.servecom.pl/sprzet-poleasingowy są kuszącą propozycją, tym bardziej, że rynek technologiczny zmienia się bardzo szybko i trudno za nim nadążyć, a sprzęt staje się coraz droższy.