Panele winylowe czy płytki – co wybrać do przedpokoju?

Panele winylowe czy płytki – co wybrać do przedpokoju?

8 czerwca 2020 0 przez StuffRing

Przedpokój to miejsce, w którym zazwyczaj nie posiadamy zbyt dużo mebli. Zazwyczaj wystarczy nam pojemna szafa i szafka na buty. Okazuje się jednak, że w tym pomieszczeniu podłoga powinna być równie trwała, co w łazience czy kuchni. Jakie podłoże więc wybrać? Czy panele winylowe zastąpią płytki? 

Wady płytek podłogowych

Coraz więcej osób rezygnuje z płytek podłogowych w miejscach, w których nie są one niezbędne. Głównym tego powodem jest odporność materiału na uszkodzenia mechaniczne. Prościej mówiąc – większość z nas doświadczyła sytuacji, w której podłoga została zniszczona. Niekiedy wystarczy upuścić ciężki przedmiot, aby rozbić glazurę. Efekt? Nieestetyczna podłoga na wiele, wiele lat. Skuwanie płytek jest niezwykle ciężkie, dlatego wolimy przykryć defekt dywanem lub postawić w tym miejscu mebel. Nie jest to wcale doskonałe rozwiązanie, ale często jedyne.

Dodatkowo – płytki są niezwykle zimne, dlatego można zapomnieć o chodzeniu po przedpokoju boso, jeżeli nie posiadamy ogrzewania podłogowego. Te dwa argumenty sprawiają, że zapewne zdecydujemy się na montaż zupełnie innego podłoża. Jakiego? 

Panele winylowe i zalety ich montażu

Montaż paneli winylowych jest niesamowicie prosty. Bez problemu można założyć je samodzielnie, dzięki czemu oszczędzamy sobie dodatkowego kłopotu i wydatku – w końcu nie musimy zatrudniać do tego fachowca. Jest to jednak niejedyna zaleta, jaką posiada ten rodzaj podłoża.

Panele winylowe są aktualnie znacznie trwalsze, niż znane nam wcześniej warianty podłóg imitujących drewno. Są nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale potrafią także poradzić sobie doskonale w miejscu, w którym występuje zwiększona wilgotność powietrza. Dlatego takie pomieszczenia jak przedpokój są doskonałym wyborem. 

Nie musimy martwić się, że ciągłe różnice w temperaturze (występujące przy otwieraniu i zamykaniu drzwi wejściowych) wpłyną negatywnie na stan materiału. Ubłocone i mokre buty? To także żaden problem. Panele winylowe są bardzo proste w czyszczeniu – wystarczy jedynie wiaderko z ciepła wodą, delikatny detergent i mop. 

Więcej informacji o panelach winylowych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.