Potrzebne nowe buty? Postaw na rozsądny zakup

Potrzebne nowe buty? Postaw na rozsądny zakup

20 kwietnia 2016 0 przez Nadia

shoe-506826_640

Jak wiadomo, obuwie stanowi jeden z najważniejszych elementów garderoby. Zwłaszcza kobiety uwielbiają zaopatrywać się w kolejne pary balerinek, szpilek czy botków. Wynika to w dużej mierze z wciąż zmieniających się trendów w branży obuwniczej. Projektanci i styliści nadal zaskakują nas swoja kreatywnością i oferują całe mnóstwo interesujących modeli. W jaki sposób dokonywać zakupu obuwia, aby nie dać się zwariować? Należy opracować właściwą strategię, dzięki której będziemy posiadali buty na każdą okazję, jednocześnie zachowując porządek w szafie.

Komfort przechowywania

Szafka przeznaczona do przechowywania butów to mebel, który koniecznie powinien znaleźć się w przedpokoju. Być może brzmi to banalnie, ale okazuje się, że wielu z nas pozostawia wszystkie buty w niestabilnej i nieestetycznej wieży z kartonowych pudełek. Najlepszą komódką na buty okazuje się być ta z wysokimi szufladami. Dzięki nim, jesteśmy w stanie ułożyć buty w taki sposób, by każda para była widoczna. Szuflady w odpowiednim rozmiarze umożliwiają także łatwe utrzymanie porządku. Nie jesteśmy bowiem zmuszeni do długotrwałego poszukiwania określonego obuwia, przewracając jednocześnie pozostałe pary. Jak wiadomo, buty ubieramy tuż przed wyjściem, często w pośpiechu, dlatego tak ważne jest, by ich wyciąganie i odkładanie do komódki było szybkie i proste. Najlepiej, aby mebel znajdował się tuż przy drzwiach. Dzięki temu, będziemy mogli zdejmować obuwie od razu po wejściu do domu, co sprawi, że nie pobrudzimy nimi podłogi. Jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, szuflady na buty  mogą znajdować się również w szafie na odzież.

Czas na zakupy

Można by powiedzieć, że liczba posiadanych przez nas par butów powinna być adekwatna do różnych rodzajów okazji. Poranny jogging, spotkanie z przyjaciółmi, wyjście do pracy, rodzinne spotkanie, impreza czy uroczysty bankiet. Wszystkie te wydarzenia wymagają od nas odpowiedniego stroju, do którego powinniśmy włożyć pasujące obuwie. Trampki, pantofle czy półbuty to tylko niektóre z modeli, jakie powinny znaleźć się w każdej szafie. Zakup jednej pary z każdego rodzaju to pierwszy krok do zapewnienia ładu i porządku w szafie oraz zaopatrzenia się w obuwie, pasujące na każdą okazję. Wizyty w galeriach handlowych mogą jednak na dłuższą metę okazać się męczące, dlatego warto skorzystać z doskonałej alternatywy, jaką są zakupy drogą internetową. Sklepy online oferują znacznie większy wybór produktów, a pod linkiem http://www.sklepkamil.pl/badura mamy nawet możliwość określenia interesujących nas parametrów butów. Dodatkową zaletą sklepów internetowych jest brak kolejek oraz przytłaczającego tłumu. Przy okazji zamawiania pierwszej pary z danego rodzaju obuwia, warto decydować się na stonowane wzory i kolory. Dzięki temu, buty będą się dobrze komponowały z każdą stylizacją.

Styl w jakim są utrzymane nasze buty jest zależny od panujących trendów, pory roku czy okazji. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest, aby obuwie odpowiadało naszym upodobaniom i było komfortowe w noszeniu.

Zobacz też: http://popisane.pl/najmodniejsze-buty-w-sezonie-wiosenno-letnim/