„Ręce”, które leczą…

„Ręce”, które leczą…

13 stycznia 2018 0 przez StuffRing

pexels-photo-297813Kiedy leki przestają na nas działać, często oddajemy hołd medycynie naturalnej. Jedną z bardziej interesujących metod leczniczych jest stosowanie pijawek. Jej skuteczność często podawano w wątpliwość, jednak równie często wykazywano, że efekty uzyskiwane po leczeniu były zaskakujące. Nie dajmy się zwieść stereotypowemu myśleniu, przekonajmy się sami!

O hirudoterapii w skrócie

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami, jest znana już od starożytności, obecnie staje się coraz popularniejsza. W Polsce istnieją aż 24 gatunki pijawek leczniczych. Wiele poradni specjalistycznych korzysta z ich właściwości i stosuje je w terapii pacjentów. Wielu do dziś twierdzi, że pijawki wysysają tzw. złą krew, jest to jednak mit. Gruczoły ślinowe pijawek wydzielają hirudozwiązki, które przedostają się do ludzkiego organizmu i powodują różne zmiany.

Pijawki w praktyce

Zabieg leczenia pijawkami trwa około godziny i jest bezbolesny. Aby jednak mógł zostać wykonany, hirudoterapeuta jest zobowiązany do przeprowadzenia z pacjentem szczegółowego wywiadu dotyczącego chorób (szczególnie tych związanych z układem krwionośnym) oraz przyjmowanych leków. Pijawki są przechowywane w warunkach sterylnych i można je wykorzystać wyłącznie raz podczas danego zabiegu. Po jego zakończeniu w miejscu ugryzienia pijawki należy założyć opatrunek z markowej gazy. Więcej o leczeniu pijawkami można przeczytać na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

Przygotowanie do zabiegu

Zainteresowani zapisaniem się na zabieg zastanawiają się nad tym, czy należy się do niego specjalnie przygotować. Choć nie jest to zabieg niebezpieczny, trzeba spełnić kilka wymagań. Jednym z ważniejszych jest niestosowanie w dniu zabiegu zapachowych mydeł, balsamów i perfum. Ważne jest także unikanie ostrych potraw.

Przeciwwskazania

Z zabiegu nie mogą skorzystać osoby chorujące na anemię i mające niewłaściwe wyniki morfologii krwi. Ponadto nie dopuszcza się do niego osób z niskim ciśnieniem tętniczym i kobiet w ciąży.

Szczegóły oraz ciekawostki dotyczące hirudoterapii znajdziecie na stronie http://pijawki.abros.pl.