Salon w stylu myśliwskim – jak go oświetlić?

Salon w stylu myśliwskim – jak go oświetlić?

21 sierpnia 2018 0 przez StuffRing

x-default

Salon urządzony w stylu myśliwskim to chyba marzenie każdego zapalonego myśliwego. Już w myślach wyobrażamy sobie te wszystkie trofea, bronie na ścianach. Te piękne meble, wykonane z solidnego drewna i pachnące lasem. Ale zwykle, gdy już urządzimy sobie pomieszczenie, pojawia się problem. Jak je oświetlić?

Gdy pomieszczenie jest przytłoczone…

Wyobraźcie sobie, że Wasz salon myśliwski to miejsce, w którym trzymacie wszystkie swoje trofea i przeróżne zdobycze z polowań. Zwykle w takich pomieszczeniach znajdują się meble myśliwskie, bogato zdobione i wykonane z litego drewna. Kolor oczywiście ciemny. A co to oznacza? Że zwykle salony czy gabinety urządzone w stylu myśliwskim wydają się ciemne i przytłoczone. Drewno słabo odbija światło, a jeśli jest dodatkowo w kolorze ciemnym, może sprawiać, że wnętrze wydaje się smutne i przytłoczone. Jeśli salon urządzimy w pomieszczeniu z oknem, do którego wpada odpowiednia ilość światła, problemu nie będzie. Jednak gdy pokój nie ma okien, może być nam w nim zbyt ciemno. Zwłaszcza przy nadmiarze wszelkich „zwierzęcych” dekoracji i rozmaitych bibelotów, które jeszcze bardziej utrudniają odpowiednie oświetlenie pokoju. W tym przypadku istotne będzie dobranie odpowiednich lamp czy kinkietów.

Jakie oświetlenie wybrać?

Jeśli zależy nam na tym, by rozświetlić pomieszczenie, dobrym wyborem będzie żyrandol z poroża, w którym żarówki zwrócone są ku górze. Wówczas światło rozchodzi się miękko i równomiernie. Jeśli mamy dużo trofeów na ścianach, warto też zainwestować w kinkiety, które nie tylko estetycznie wyglądają, ale także oświetlają nasze trofea czy inne dekoracje ścienne. Wybór takich kinkietów czy lamp stojących jest naprawdę duży. Możemy wybrać niezwykle stylowe kinkiety z łopat łosia czy daniela, które dodatkowo posiadają piękne grawerunki z motywami myśliwskimi.

Dobrym pomysłem będą też świeczniki z poroża (https://antlabo.pl/pl/c/Dodatki/24), które możemy ustawić na dużym stole czy mniejszym stoliczku kawowym. Takie z parostków kozła nie tylko rozświetlą, ale też optycznie ocieplą nawet zwykłe pomieszczenie, urządzone np. w stylu rustykalnym.