Skuteczne leczenie pijawkami

Skuteczne leczenie pijawkami

2 sierpnia 2017 0 przez Nadia

We współczesnym świecie istnieje wiele metod leczenia różnych schorzeń, najbardziej popularne jest oczywiście leczenie farmakologiczne, jednak ono czasem okazuje się nieskuteczne lub przyjmowanie różnych leków przynosi więcej szkody niż korzyści. O każdej metodzie leczenia powinien decydować lekarz, lepiej nie leczyć się samemu. W ostatnich czasach do łask wróciła jedna z naturalnych metod leczenia różnych schorzeń m.in. z zakresu układu naczyniowo-sercowego, endokrynologicznego, kostnego, moczowego oraz wielu innych przy pomocy pijawek leczniczych. Początki hirudoterapii sięgają czasów starożytnych, a więc ma ona długie lata doświadczenia i warto skorzystać z tej metody leczenia, ponieważ daje ona rewelacyjne rezultaty.

Samo leczenie tą metodą polega na przystawieniu pijawek na określone partie ciała, sam zabieg trwa około godziny i w zależności od natężenia choroby może być powtarzany nawet kilkukrotnie, tak by całkowicie wyleczyć pacjenta. Hirudoterapii nie może być poddana każda osoba. O tym kto może leczyć się pijawkami zadecyduje osoba, która posiada odpowiednie wykształcenie w tym zakresie. Konieczną rzeczą z pewnością będzie wykonanie badań krwi oraz innych, które zleci lekarz jeżeli uzna on, że są konieczne celem zakwalifikowania do zabiegu. Bardzo dużo cennych informacji o leczeniu pijawkami znajduje się na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Warto skorzystać z informacji tam ujętych, które dokładnie wytłumaczą co to jest hirudoterapia, na czym ona polega oraz co leczy.

Równie ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu, w którym prowadzone są takie zabiegi. Należy przede wszystkim dowiedzieć się, czy posiada on odpowiednie certyfikaty upoważniające wyszkoloną osobą do leczenia pijawkami. Tylko w takich gabinetach spełniane są wysokie normy dotyczące leczenia oraz samego przechowywania pijawek. Dodatkowo każda pijawka przed zabiegiem jest sterylizowana i co ważne używana tylko raz. W ten sposób pacjent chroniony jest przed zarażeniem się bakteriami, wirusami, czy też innymi patogenami, które mogą negatywnie wpłynąć na leczenie oraz na nasze zdrowie.