Sucha zabudowa wnętrz – idealne rozwiązanie dla mieszkań

Sucha zabudowa wnętrz – idealne rozwiązanie dla mieszkań

6 czerwca 2020 0 przez StuffRing

Dawniej sucha zabudowa wnętrz kojarzyła nam się głównie z budynkami użyteczności publicznej, hotelami, obiektami biurowymi, czy obiektami sportowymi. Dziś coraz chętniej znajduje swoje wykorzystanie w budownictwie mieszkaniowym. Wykończenie domu lub mieszkania przy zastosowaniu płyt gipsowo-kartonowych bardzo ułatwia dostosowanie ich do gustów i potrzeb każdego klienta. Daje szansę na swobodne kształtowanie przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości ścian działowych. Takie płyty są lekkie i niezawodne. Montaż jest prosty a technika kładzenia nie wymaga specjalnych umiejętności. Pozwalają zachować estetykę i są bardzo trwałe.

Do czego służy płyta gipsowo-kartonowa?

Argumentów za stosowaniem systemu suchej zabudowy jest bardzo wiele. Zapewnia on dużą elastyczność i wszechstronność działania. Możemy przy jego pomocy zbudować sufit podwieszany, odbudować skosy na poddaszu czy wykonać suche tynki na ścianach murowanych. Zatem sucha zabudowa wnętrz, pozwala na naprawdę szeroki wachlarz zastosowań. Do czego może posłużyć płyta gipsowo-kartonowa w aranżacji wnętrz? Głównie posłuży do:

  • wyrównania podłoża lub podłogi, w celu przygotowania ich do dalszych prac wykończeniowych,
  • wyprostowania ścian lub zbudowania izolacji akustycznej,
  • zabudowania skosów na poddaszu i schowania izolacji termicznej,
  • ochrony przeciwpożarowej.

Płyta gipsowo-kartonowa jest dobra na wszystko. Daje możliwość do zmiany układu mieszkania i aranżacji wnętrz od nowa tak, jak tylko sobie wymarzymy. 

Sucha zabudowa wnętrz – istota

Każdy liczący się producent systemów suchej zabudowy ma własną technologię oraz opracowane, poszczególne elementy systemu, aby były ze sobą w pełni kompatybilne. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z pełnego systemu zabudowy jednej, konkretnej marki, a nie łączyć ze sobą elementów/produktów pochodzących od różnych firm. Tylko wtedy możemy liczyć na efekt odzwierciedlający w pełni nasze oczekiwania, przy jednoczesnej ochronie gwarancyjnej od producenta. 

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.