Tajemnicza moc pijawek

Tajemnicza moc pijawek

9 maja 2018 Wyłączono przez StuffRing

leech-1055446_1280Leczenie pijawkami medycznymi jest jedną z najstarszych metod wzmacniania organizmu oraz walki z przewlekłymi chorobami. Pomimo tego, że jest owiana wieloma mitami to wciąż jej popularność rośnie. Wynika to z efektów, jakie przynosi podczas leczenia zaawansowanych stadium schorzeń.

Skąd pochodzą właściwości lecznicze?

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami jest stosowane przeważnie w kuracji miażdżycy lub podczas hamowania procesów starzenia się organizmu. Żyjątka swoje prozdrowotne właściwości zawdzięczają hirudozwiązkom znajdującym się w ich gruczołach ślinowych. Obecnie wiadomo, że jest ich 110, z czego nadal nie wszystkie zostały poznane i sklasyfikowane.

Wśród nich znajdują się m. in. gilantyna (mająca działanie przeciwprzerzutowe), hementyna (rozbijająca powstające w organizmie zakrzepy), hirudyna (działająca przeciwzakrzepowo) oraz aparyza (poprawiająca płynność krwi oraz jej lepkość). Pozostałe substancje odpowiadają za działanie antyprzerzutowe, przeciwbólowe czy rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Rodzaje terapii pijawkami medycznymi

Hirudoterapia ma wiele odmian i technik. Wśród najpopularniejszych znajduje się metoda miejscowa oraz hirudokompleksoterapia. Terapia miejscowa opiera się na przykładaniu pijawek w chore miejsca, przez co cały proces leczenia jest bardzo zintensyfikowany, a co za tym idzie – pacjent szybciej odczuje poprawę stanu zdrowia.

Hirudokompleksoterapia polega na umiejscowieniu kilku pijawek jednocześnie w różnych miejscach ciała, tak aby substancje zdrowotne oddziaływały na różne układy w tym samym czasie. Najczęściej wykorzystywana jest przy hamowaniu procesów starzenia czy leczeniu miażdżycy.

Kolejnym rodzajem kuracji jest hirudoenergoterapia. Jej zadaniem jest wpływanie na sfery energetyczne ciała, tak aby pacjent miał więcej sił witalnych oraz samopoczucia. Równie ciekawym rozwiązaniem jest hirudoneuroterapia. Ta metoda stosowana jest w przypadku poprawiania kondycji układu nerwowego człowieka.

Więcej na temat leczenia za pomocą pijawek leczniczych, zastosowania hirudoterapii oraz rodzajów kuracji można znaleźć na stronie http://pijawki.abros.pl/.