Tani garaż z nieoczywistego materiału

Tani garaż z nieoczywistego materiału

13 maja 2019 0 przez StuffRing

Zbliża się lato, więc to idealny czas na majsterkowanie i różne prace dookoła domu. Jedną z rzeczy, które warto samodzielnie wykonać, jest właśnie garaż. W okresie jesiennym i zimowym, Twój samochód na pewno Ci za niego podziękuje. Poza tym, nie będziesz już musiał martwić się korozją podwozia lub zimnym wnętrzem samochodu o poranku. Tylko z czego postawić ten schowek na auto? I jak go zrobić? O tym mówimy w niniejszym artykule.

Budujemy garaż – szybko i tanio

Najpopularniejszy materiał, z jakiego można wykonać garaż, to blacha trapezowa. Większość osób kupuje nawet gotowe pomieszczenia na samochody, zrobione właśnie z tego produktu. Dlaczego? Przede wszystkim jest on tani, lekki i wytrzymały. Jeśli więc nie mamy domu z murowanym garażem, ponieważ nie planowaliśmy zakupu pojazdu, taki schowek z blachy to zbawienie nie tylko dla żywotności auta, ale i dla nas.

Możemy również samodzielnie wykonać garaż z blachy. Potrzebna nam będzie jedynie blacha trapezowa, dokładane wymiary i dobry producent, na przykład Glinmet. Warto od razu wyznaczyć miejsce na ten budynek, by wjazd do niego był wygodny. Postawienie garażu to też oszczędność miejsca w piwnicy. Możemy wybrać trochę większy, by zmieściły się do niego opony, kosiarka lub inne narzędzia i przedmioty, które nie są nam potrzebne w danej chwili.

Z czego zbudować garaż – murowany parking

Wiele osób woli jednak bardziej „trwałe” i estetyczne rozwiązania. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem wydaje się być zbudowanie murowanego garażu. Jest to nieco droższe przedsięwzięcie, ale możemy ocieplić schowek z cegły styropianem i tym samym zapewnić sobie przyjemną temperaturę w samochodzie w czasie zimy. Temperatura w takim murowanym garażu na pewno jest o wiele wyższa niż w blaszanym.

Kolejna rzecz, która przemawia za schowkiem murowanym, to praktyczność. Więcej rzeczy do niego zmieścimy i samochód wydaje się być bezpieczniej parkowany. Na dach murowanego garażu świetnie sprawdzi się blachodachówka, ale blacha trapezowa – choć tańsza – również nie będzie złym rozwiązaniem. Ostateczna decyzja zależy od naszych funduszy, czasu i ilości miejsca, jaką dysponujemy w ogrodzie.