Trwały manicure lakierami hybrydowymi- jak wykonać go samodzielnie?

Trwały manicure lakierami hybrydowymi- jak wykonać go samodzielnie?

18 stycznia 2022 Wyłączono przez StuffRing

Piękne i zadbane paznokcie dodają kobiecie uroku i pewności siebie. Nie bez powodu mówi się, że “dłonie są wizytówką kobiety”. Do niedawna piękne hybrydy robiły jedynie specjalistki w salonach kosmetycznych. Obecnie wiele kobiet używa domowych zestawów do pielęgnacji paznokci. Jak się okazuje nałożenie lakieru hybrydowego wcale nie jest takie trudne.  

Popularność lakierów hybrydowych na przestrzeni ostatnich lat

Zainteresowanie kobiet lakierami hybrydowymi wynika przede wszystkim z ich trwałości. W porównaniu z tradycyjnymi lakierami, efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Hybrydy są trwałe jak żel i proste w aplikacji jak zwykły lakier. Ponadto, nie odpryskują, są odporne na działanie czynników zewnętrznych i nie matowieją. Nic dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na zakup hybryd, takich jak dostępne na shop.emischool.pl. Proces samodzielnego nakładania produktów trwa nieco dłużej niż w salonie kosmetycznym, ale efekt końcowy jest równie imponujący.  

Manicure hybrydowy w kilku krokach

Proces nakładania hybryd składa się z kilku etapów. Najpierw należy się odpowiednio przygotować – spiłować paznokcie, najlepiej pilnikiem o ziarnistości 180. Następnie, bloczkiem polerskim matowi się płytkę, a pył usuwa szczotką. Później, paznokcie przemywa się bezpyłowym wacikiem zamoczonym w odtłuszczaczu. Kolejnym krokiem jest nałożenie cienkiej warstwy lakieru bazowego na paznokcie i utwardzenie ich pod lampą (UV – 1 minuta, LED – 10 sekund). Następnie trzeba nałożyć pierwszą warstwę lakieru hybrydowego w wybranym kolorze i ponownie utwardzić pod lampą. Dla uzyskania lepszego efektu, powtórnie nakłada się lakier hybrydowy. Stylizację zabezpiecza się cienką warstwą top coat. 

Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne?

Hybryda nie niszczy paznokci. a sam zabieg nie wpływa źle na organizm. Niezwykle ważne jest, by używane lakiery hybrydowe były wysokiej jakości, od sprawdzonych producentów. Tylko wtedy można mieć pewność, że substancja nie wpłynie negatywnie na płytkę paznokcia. Sam paznokieć jest martwy, chroni to, co znajduje się pod nim. Zbyt mocne piłowanie powierzchni może doprowadzić do jego uszkodzenia.  

Lakier hybrydowy nie jest szkodliwy, ale zdejmowanie manicure już może być. Niezwykle ważne jest właściwe usuwanie hybryd. Niedozwolone jest piłowanie lub zdrapywanie twardej struktury, bez wcześniejszego zmiękczenia. Najlepiej użyć do tego acetonu.