Ubezpieczenie na pobyt w szpitalu – dlaczego warto?

Ubezpieczenie na pobyt w szpitalu – dlaczego warto?

14 czerwca 2019 Wyłączono przez StuffRing

Dzisiaj cieszysz się doskonałym zdrowiem, a jutro możesz leżeć na szpitalnym łóżku. Nie potrafimy przewidzieć, co spotka nas kolejnego dnia, kiedy będziemy potrzebować specjalistycznej opieki medycznej. Niestety, zdrowie jest chyba jedyną kwestią naszego życia, za jaką nie da się zapłacić. Udaje się jednak zabezpieczyć finansowo następstwa chorób. Wystarczy nabyć dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Warto poznać szczegóły dotyczące tego rodzaju polis, by uzyskać gwarancję bezpieczeństwa finansowego w obliczu choroby i niemożności wykonywania zawodowych obowiązków.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – na czym polega?

Z prywatnego ubezpieczenia różnego rodzaju korzysta już większość Polaków. Najczęściej nabywamy jednak ubezpieczenie na życie albo ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne jest kolejną kategorią, która cieszy się dzisiaj niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo w końcu uświadomiliśmy sobie, że o ile nie da się do końca zadbać o własne zdrowie ani przewidzieć konsekwencji chorób, to z powodzeniem można zapewnić komfort finansowy w obliczu drogiego leczenia, konieczności rehabilitacji albo długotrwałego przebywania w szpitalu.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje wypłatę świadczenia finansowego za każdy dzień pobytu w szpitalu. Zapewnia też odszkodowanie za przebytą operację czy zabiegi chirurgiczne, długotrwałe leczenie albo niemożność podejmowania pracy w wyniku przewlekłej choroby. Taka polisa to także pewność uzyskania środków pieniężnych, jeśli w wyniku choroby nastąpił trwały uszczerbek na zdrowiu, jaki w efekcie nie pozwala wykonywać ubezpieczonemu pracy zarobkowej.

Pakiety ubezpieczenia zdrowotnego na TAK

Każdy, kto chce zapewnić sobie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, może nabyć polisę, która zostaje „szyta na miarę”. W umowie mogą zostać zawarte warunki, zgodne z potrzebami, oczekiwaniami, ale i możliwościami ubezpieczającego się. Chodzi tutaj o zakres takiego ubezpieczenia, gwarantowaną sumę wypłaty środków pieniężnych czy czas obowiązywania umowy.

Im szerszy będzie zakres umowy ubezpieczeniowej, tym wyższe będą miesięczne składki. Pamiętajmy, by ich kwota zbytnio nie nadwyrężała domowego budżetu, bo przecież takie ubezpieczenie nie może powodować problemów z płynnością finansową. Właśnie dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poznać oferty kilku ubezpieczycieli i wybrać tę najlepszą.

Najlepsze ubezpieczenie zdrowotne, czyli jakie?

Takie, które będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczonego. To też takie, które oprócz ubezpieczenia zdrowotnego pozwala również ubezpieczyć się na życie. Dzięki temu odszkodowanie finansowe należeć się będzie w przypadku choroby i hospitalizacji, ale również bliskim ubezpieczonego na wypadek jego śmierci.

Najlepiej zawierać umowy długotrwale – najlepsi ubezpieczyciele zapewniają dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne do 70 roku życia, a ubezpieczenie na życie nawet do 75 roku życia.