W harmonii z naturą

W harmonii z naturą

30 października 2018 Wyłączone przez StuffRing

photo-1484851387525-bb4d74b68b36Dla tych, którym marzy się nietuzinkowy wystrój wnętrz i lubią żyć w zgodzie z naturą, styl myśliwski będzie idealnym rozwiązaniem. Styl ten to już nie tylko domena myśliwych, ale jego elementy z powodzeniem można wprowadzić we własnym mieszkaniu.

Styl myśliwski – krótki opis

Głównie kojarzy się nam z wszelkiego rodzaju trofeami – skórami, czaszkami czy porożami rozwieszonymi na ścianach. Rzeczywiście, w najbardziej klasycznej wersji są to kluczowe elementy tego stylu. Jego nowoczesna odsłona wygląda jednak troszkę inaczej, ponieważ nie każdy miłośnik lasu chce udekorować dom skórami zwierząt, które przegrały pojedynek w grze zwanej polowaniem. Dziś styl myśliwski to przede wszystkim naturalne materiały – jak skóra czy drewno oraz stonowane barwy, które mają swoje odniesienie do natury. A całości niepowtarzalnego charakteru dodają meble do salonu myśliwskiego – wykonane z tak zwanych zrzutów, więc przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. Wykonane z niezwykłą starannością oraz dbałością o każdy szczegół, będą nie tylko cieszyć oko, ale wprowadzą również trochę magii do wnętrza.

Salon miłośnika lasu

Każdy kto lubi żyć w zgodzie z naturą, zapewne chciałby mieć w swoim domu miejsce, gdzie mógłby poczuć się bliżej przyrody. Miejsce, w którym mógłby usiąść przy kominku, odpocząć po ciężkim dniu i zrelaksować się. Siedząc w wygodnym fotelu wykonanym z poroża mógłby poczuć się jak w środku lasu i niemal poczuć zapach mchu i porannej rosy. Na miejsce to, z reguły wybiera się salon, bo to w nim przesiaduje się najczęściej. Jak więc odpowiednio go urządzić? Wiemy już, że meble z poroża będą w tym wypadku idealne, ale jakie dodatki wybrać żeby nie przesadzić i żeby ładnie komponowały się z resztą? Oczywiście też te z poroża. Stonowany kolor ścian podkreśli na przykład zegar z poroża https://antlabo.pl/pl/c/Zegary/25 – będzie nie tylko pełnił ważną funkcję odmierzania czasu, ale może stanowić również oryginalną ozdobę. Ze względu na to, że zegary tego typu również wykonane są ze zrzutów – każdy jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Uwagę zwraca nie tylko materiał, z którego są zrobione, ale też ciekawe grawerunki, które przedstawiają motywy polowania czy dzikie zwierzęta. Taka dekoracja niewątpliwie podkreśli niepowtarzalny charakter wnętrza w stylu myśliwskim.