W jaki sposób założyć polskie konto za granicą?

W jaki sposób założyć polskie konto za granicą?

30 maja 2016 0 przez Nadia

euro-718407_640

Przebywasz chwilowo lub na stałe za granicą, a pragniesz założyć konto w Polsce? Oto kilka sposobów w jaki możesz tego dokonać.

Internet to niezaprzeczalnie najłatwiejszy i najszybszy ze sposobów założenia konta przez osobę przebywającą za granicą. Wystarczy wypełnić internetowy wniosek znajdujący się na stronie banku oraz zawrzeć umowę poprzez identyfikację przelewem. Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku, przygotuj niezbędne dane osobowe oraz informacje kontaktowe, dzięki czemu gdy już rozpoczniesz wypełnianie formularza, nie będziesz musiał się od niego odrywać w celu poszukiwania niezbędnych informacji. Banki wymagają niekiedy przepisania kody, który wyślą na nasz numer telefonu, dlatego warto mieć również pod ręką telefon z polskim numerem. Zagraniczny numer telefonu możemy następnie zmienić już jako klient, wykonując połączenie. Więcej na temat formalności znajdziesz również na stronie www.prorank.pl.

Inną możliwością jest założenie konta poprzez pełnomocnika, zdecydowana większość instytucji pozwala na taki sposób założenia konta. Pełnomocnik założy rachunek bankowy w naszym imieniu. Osoba taka koniecznie musi być pełnoletnia. Aby ustanowić pełnomocnika musimy się w pierwszej kolejności zapoznać z regulaminem danego banku, to właśnie tam znajdziemy informacje dotyczące możliwości ustanowienia pełnomocnika. Możemy również skontaktować się z infolinią banku, gdzie pracownik placówki poinformuje nas o niezbędnych formalnościach związanych z ustanowieniem pełnomocnika. Poda nam on również wytyczne w kwestii informacji zawartych w upoważnieniu. Następnie pełnomocnictwo należy dostarczyć do oddziału banku. Ważne, by dokument był sporządzony w postaci aktu notarialnego, co potwierdzi jego prawdziwość. Gotowe pismo możemy dostarczyć poprzez pełnomocnika, jak również pocztą. Spośród opisywanych sposobów założenia konta możemy wybrać takie, które będzie nam najbardziej odpowiadało. Więcej na temat usług bankowych znajdziecie na stronie www.prorank.pl/pozyczki.