Zabawki dla starszych dzieci

Zabawki dla starszych dzieci

18 września 2017 0 przez Nadia

pexels-photo-220455Często zastanawiamy się, jakie zabawki powinniśmy kupować starszym dzieciom. O ile z maluchami jest prościej, bo zadowoli je często pluszak, samochodzik, czy lalka barbie, ze starszymi jest to o wiele bardziej problematyczna kwestia. Zabawki dla starszych dzieci, powinny nie tylko sprawiać radość, ale też uczyć. Podpowiadamy jakie zabawki mogą być ciekawym rozwiązaniem dla starszych dzieci i na jakie przedmioty warto zwrócić uwagę.

Co za dużo to nie zdrowo

Często rodzice, chcąc zyskać spokój, kupują swoim dzieciom coraz to nowsze i coraz to mniej przydatne zabawki, które po niedługim czasie wędrują w przysłowiowy kąt. Jakie są tego przyczyny? Przede wszystkim, dzieci szybko się nudzą. Jeśli damy im zabawkę, która nie zajmie ich uwagi na dłużej, nie trafi w ich zainteresowania, albo co gorsza jest nieadekwatna do wieku, nie będą się nią bawić. Zanim więc pobiegniemy do sklepu po kolejną zabawkę, zwróćmy uwagę, co interesuje nasze dziecko, jakie aktywności chętniej wybiera i postarajmy się dostosować kupowane przedmioty do jego zainteresowań i etapu rozwoju na którym się znajduje. Pamiętajmy, że więcej nie znaczy lepiej. Czasami też bardziej opłaca się wydać więcej na zabawkę, która przynosi jakieś korzyści, ponieważ drobne sumy wydawane na inne mniej przydatne rzeczy koniec z końców sumują się i wychodzi na jedno.

Rodzaje zabawek

Bardzo dużą popularnością cieszą się ostatnimi czasy zabawki drewniane dla dzieci. Są to przede wszystkim różnorakie klocki do układania, które obok niepozornej zabawy przemycają również naukę. Dzięki zabawie klockami, dziecko rozwija swoją wyobraźnię, kreatywność, a jeżeli bawi się z innymi to również komunikację społeczną etc. Takie klocki  mogą pomóc również np. w nauce podstaw matematyki. Ciekawe są również wszelkie gry zręcznościowe, w które mogą grać nie tylko dzieci, ale również dorośli. Jeśli chcemy by nasze dziecko zażywało więcej aktywności fizycznej, możemy kupić mu rowerek do nauki, samochodzik na pedały, czy ładną kolorową piłkę, która z pewnością ucieszy niejednego malucha. Sprawdź też przewijaki drewniane  na komodę dla dzieci: https://moleo.pl/product-pol-7464-KAGU-Przewijak-na-komode-HEMNES-80×108-typ-A-zaokraglone-brzegi.html.