Zastosowanie pijawek lekarskich

Zastosowanie pijawek lekarskich

23 października 2017 Wyłączono przez Nadia

maldives-ile-beach-sun-37921Pijawki lekarskie są stosowane przede wszystkim w chorobach związanych z układem krążenia. Jednak mogą być także wykorzystywane w akupunkturze, czy w przy schorzeniach układu limfatycznego. Wszystko jest uzależnione od potrzeb chorego oraz możliwości zastosowania pijawek.

Te stworzenia zawdzięczają swoje prozdrowotne właściwości specjalnym substancjom. Hirudozwiązki są umiejscowione w gruczołach ślinowych pijawek. Szacuje się, że jest ich ponad 110. Wśród najbardziej cenionych są gilatyna, hirudyna, hementyna oraz aparyza. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/ wspomaga także odporność organizmu człowieka. Warto wiedzieć, że gilatyna odpowiada za działanie przeciwprzerzutowe. Aparyza zmniejsza lepkość krwi i sprawia, że jest bardziej płynna. Hirudyna działa przeciwzakrzepowo. Natomiast hementyna niszczy już powstałe zakrzepy.

Ale to nie wszystkie substancje. Pijawki lekarskie posiadają właściwości przeciwbólowe, antynowotworowe, a także rozszerzające naczynia krwionośne. Jednak są i przeciwwskazania do stosowania hirudoterapii. Wśród nich są złe wyniki morfologii oraz przyjmowane leki (m.in. Clexane, Acard, Acenocumarol, Polocard). Przed zapisaniem się na zabieg, osoba chora powinna wykonać morfologię oraz zabrać ze sobą do konsultacji ze specjalistą pełną dokumentację medyczną. Dzięki temu lekarz będzie mógł wykluczyć wszelkiego rodzaju powikłania czy niepowodzenie związane ze stosowaną terapią.

Hirudoterapia trwa od 45 do 90 minut. W przypadku osób, które po raz pierwszy są poddawane zabiegowi, stosowane są zazwyczaj nie więcej niż cztery pijawki. Pacjent może utracić od 4 do 8 ml krwi w zamian za dostarczenie organizmowi niezbędnych substancji leczniczych. Terapia rozpoczyna się w momencie ugryzienia. Hirudoterapia powraca znowu do łask pacjentów. Z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowanie, jak i świetnymi wynikami wśród osób ją stosujących. Więcej na temat usług związanych z technikami leczenia pijawkami można przeczytać na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.