Cooler Master przedstawia MasterCase – pierwszą na świecie modułową obudowę typu Mid-Tower z możliwością rozbudowy

Cooler Master przedstawia MasterCase – pierwszą na świecie modułową obudowę typu Mid-Tower z możliwością rozbudowy

2 czerwca 2015 Wyłączono przez Andy

cooler
MasterCase to początek nowej rodziny obudów, które oferować będą niespotykaną dotąd możliwość panowania nad wyglądem i funkcjonalnością sprzętu. Projekt czerpie inspiracje z MasterConcept – rewolucyjnej, koncepcyjnej obudowy stworzonej w centrum Cooler Master w Tajpej.

“MasterConcept reprezentuje wizję, według której każdy komputer stacjonarny powinien być unikalny. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest wyobrażenie sobie na nowo naszych relacji z fanami i osobami, które nas wspierają”, powiedział PS Tang, wiceprezes Cooler Master. “Jesteśmy zainspirowani rewolucyjnym podejściem do rozbudowy jaką zaprezentował MasterConcept. Teraz to MasterCase reprezentować będzie nową falę technologii związaną z obudowami.”

FreeForm – modularny system

Zarówno MasterConcept jak i MasterCase przełamują schemat, jakim do tej pory projektowane, tworzone i używane były komputery stacjonarne. Cooler Master chce, by użytkownicy mieli pełną kontrolę nad wyglądem i funkcjonalnością swojego sprzętu. Głównym elementem tej zmiany jest FreeForm. Dzięki niej użytkownik będzie miał możliwość dostosowania wyglądu obudowy poprzez wymianę zewnętrznych komponentów.

Premiera MasterCase

Podczas targów Computex 2015 zobaczymy debiut MasterCase 5, wysokiej na 460 mm, modułowej obudowy, która pojawi się w trzech wariantach: MasterCase 5, MasterCase Pro 5 oraz MasterCase Maker 5. Użytkownicy będą mogli wybrać między podwójnymi uchwytami w MasterCase 5, podnoszoną „górą” w MasterCase 5 Pro, a smukłą linią i otwartym przodem MasterCase Maker 5.

Komputer, serwer domowy

We wszystkich obudowach MasterCase, system FreeForm pozwala na stworzenie wielu różnych konstrukcji, w różnych konfiguracjach. Założeniem jest by użytkownicy rozwijali swój sprzęt zamiast go wymieniać. Dzięki łatwemu łączeniu, FreeForm pozwala także na dopasowaniu lub usuwanie elementów obudowy, co pozwoli na stworzenie wielu konstrukcji, takich jak serwery domowe czy chłodzone wodą zestawy.