Flagowy LG G4 już od dziś w polsce

Flagowy LG G4 już od dziś w polsce

28 maja 2015 0 przez Andy

lg_02
Fotograficzny geniusz w nowej skórze

Już od dziś LG wprowadza do Polski swój flagowy model LG G4 z najbardziej zaawansowanym aparatem fotograficznym na rynku, który od czerwca pojawi się u wszystkich operatorów oraz we wszystkich największych sieciach handlowych.

Stworzony dla ambitnych

Projektując swoje najnowsze dzieła, LG dokładnie bada czego oczekują konsumenci. Ergonomiczny kształt, najwyższej jakości materiały, zaawansowane podzespoły, wyraźny wyświetlacz i udoskonalone funkcje stosowane w smartfonach LG klasy premium to elementy, które docenią najbardziej ambitni użytkownicy. Jednakże tym razem inżynierowie poszli jeszcze o krok dalej, udoskonalając aparat fotograficzny – jedno z najczęściej używanych przez Klientów narzędzi, które pozwala uchwycić najcenniejsze momenty i zrobić unikalne selfie.

Obiektyw LG G4 – tak jasno jeszcze nie było

Najnowszy model LG G4 został wyposażony w najjaśniejszy obiektyw z obecnie dostępnych na rynku w tego typu urządzeniach. Niespotykana jak dotąd w smartfonach przesłona ƒ/1.8 zapewnia bezprecedensową wydajność w słabych warunkach oświetleniowych. Dzięki niej zdjęcia zrobione kamerą G4 w zaciemnionych pomieszczeniach, wieczorem czy w nocy, są ostre, kolorowe i bogate w szczegóły. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie profesjonalnego efektu rozmycia tła zarówno przy fotografowaniu z bliska, jak i przy portretach. Już zeszłoroczny flagowiec LG zdobył uznanie pasjonatów fotografii, którzy doceniali jakość obiektywu. W najnowszym modelu G4 obiektyw jest o 80% jaśniejszy, dzięki czemu jego możliwości zaspokoją oczekiwania jeszcze szerszej grupy profesjonalistów.

Profesjonalne tryby dla świadomych fotografów

Wyróżnikiem LG G4 jest także szerszy wybór opcji fotografowania. Do tej pory użytkownicy smartfonów mieli do dyspozycji jedynie tryb prosty i normalny. Najnowszy flagowiec LG daje również możliwość manualnego sterowania niemal wszystkimi, najważniejszymi dla świadomego fotografa parametrami. W trybie „eksperckim” użytkownik może sam ustawić takie opcje jak balans bieli, czas otwarcia migawki (od 1/6000sek do 30sek), czułość matrycy (ISO od 50 do 2700), temperaturę barw (2400K~7400K) czy ekspozycję. Ponadto aparat może też zapisywać obrazy w bezstratnym formacie cyfrowych negatywów DNG, zawierającym nieprzetworzone dane z matrycy, dzięki czemu możliwa jest bardziej zaawansowana postprodukcja.

Większy piksel w większej matrycy

Dotarcie światła do matrycy warunkuje także rozmiar pikseli. W plikach graficznych liczy się ich ilość – im więcej tym lepiej. W matrycy aparatu natomiast najlepszy piksel to największy piksel, gdyż tylko taki gwarantuje dotarcie odpowiedniej ilości światła. W najnowszym modelu LG G4 mamy do czynienia z fotodiodami w rozmiarze 1,30 µm, czyli o ok. 40% większymi niż w zeszłorocznym flagowcu. Dodatkowo udoskonalono także samą matrycę, której wielkość to 1/2.6”, rozdzielczość – 16MP (5312×2988), a ogniskowa soczewki – 28 mm. Dzięki takim parametrom kolory są bardziej intensywne, wyraźne, a samo zdjęcie posiada mniej cyfrowego szumu.

Pierwszy taki sensor w smartfonie

Sensor widma kolorów (Color Spectrum Sensor) to wskaźnik, który określa zawartość barw podstawowych RGB w oświetleniu fotografowanej sceny, a także rejestruje promieniowanie podczerwone odbite od obiektów. Dzięki temu możliwe jest uchwycenie momentów takimi jaki są – w jak najbardziej naturalnych kolorach. Sensor idealnie dostosowuje balans bieli oraz doświetlenie lamp LED – o świetle białym (zimnym) i żółtym (ciepłym). Oznacza to, że zdjęcia wykonane aparatem z takim właśnie czujnikiem mają odpowiednio nasycone, a nie wyblakłe kolory.

OIS 2.0 – Szybko i stabilnie

Prawdziwy laserowy autofokus to narzędzie, które było dostępne głównie w zaawansowanych aparatach fotograficznych. Firma LG po raz pierwszy użyła go w modelu LG G3. Jego precyzja w mierzeniu odległości od obiektu i ustawianie odpowiedniej ostrości zyskała uznanie użytkowników, co zmotywowało inżynierów LG do kolejnych udoskonaleń.

W tegorocznym flagowcu zastosowano autofokus w układzie zamkniętym, co oznacza, że zdjęcia robione są jeszcze szybciej – jego pracę przyspieszono o niemal 30% (w porównaniu do modelu LG G3). Dodatkowo LG G4 wyposażone zostało w technologię OIS 2.0, która odpowiada za stabilizację obrazu. Ulepszenia poszły tutaj dość szeroko – zwiększono kąt stabilizacji, co przełożyło się na lepszą jakość fotografii robionych w ruchu (np. podczas biegu czy spaceru). Moduł stabilizacji LG, kompensuje dwukrotnie silniejsze poruszenia, dzięki temu ujęcia są jeszcze ostrzejsze.

IPS Quantum – wyświetlacz na miarę aparatu

Piękne fotografie zasługują na wyświetlenie w najwyższej jakości, dlatego model LG G4 został wyposażony w 5,5 calowy ekran o rozdzielczości Quad HD (1440×2560 pikseli), gdzie gęstość pikseli to aż 538 punktów na cal. Wyświetlacz został wykonany w technologii IPS Quantum, która zapewnia najwierniejsze odwzorowanie kolorów. Dzięki temu uchwycone obrazy są znacznie bliższe fotografowanym obiektom. Technologia IPS Quantum odzwierciedla o 20% szerszą paletę barw, sprawia, że obraz jest o 25% jaśniejszy i ma o 50% wyższy kontrast, a przy tym zużywa 11% mniej energii względem poprzednich tego typu konstrukcji. Dodatkowo zastosowany przez LG ekran posiada kalibrację zgodną ze standardami zrzeszenia amerykańskich wytwórni filmowych DCI (Digital Cinema Initiatives), co potwierdza jego wysoką jakość.

Idealne połączenie i najlepsze wykończenie

Model LG G4 projektowany był z myślą o konsumentach, którzy kochają fotografię, ale także doceniają praktyczne rozwiązania i oryginalny design. Właśnie dlatego najnowszy flagowiec został subtelnie zakrzywiony – wygięcie gwarantuje pewny chwyt oraz zwiększa odporność na uszkodzenia podczas upadku o ok. 20%. Dodatkowo w prosty sposób można zdjąć tylną obudowę aby mieć łatwy dostęp do gniazda na karty pamięci micro SD i błyskawicznie rozszerzyć pamięć smartfona.

Dodatkowo G4 daje możliwość wymiany baterii, co jest ważną informacją dla osób, które podczas długich podróży aktywnie używają aparatu. Nie mniej jednak nowy model został zaopatrzony w wydajny akumulator 3000 mAh, który w połączeniu z właściwościami szybkiego, ale energooszczędnego procesora Qualcomm® Snapdragon™ 808 z modemem X10 LTE pozwala na intensywne korzystanie przez cały dzień.

Całość dopełnia najnowszy, przyjazdy użytkownikowi interfejs UX 4.0, który wyróżnia nie tylko prosta i bardziej intuicyjna obsługa, ale także możliwość łatwego dostosowania ustawień do indywidualnych potrzeb.

LG G4 doceniony przez profesjonalnych fotografów

LG G4 jest doceniany także przez zawodowych fotografów poszukujących dla siebie
smartfonów z równie profesjonalnym aparatem, który jest w stanie uzupełnić ich asortyment.

Zalety LG G4 przez ostatnie tygodnie odkrywał znany z ekstremalnych podróży fotograf – Jacek Bonecki, któremu flagowe smartfony LG G2, G3 oraz LG G4 posłużyły do stworzenia unikalnej kolekcji fotografii smartfonowej z całego świata oraz pierwszego w Polsce przewodnika „Jak fotografować smartfonem”. Co więcej najnowsza książka Jacka Boneckiego w formie e-booka będzie prezentem dla wszystkich Klientów, którzy zakupią
LG G4. Specjalnie dla nich fotograf przygotował oddzielny rozdział poświęcony najnowszemu flagowcowi z serią porad jak w pełni wykorzystać zaawansowane możliwości aparatu, aby stworzyć fotograficzne dzieło sztuki.