Wakacje w Grecji całą rodziną. Jakie miejsca warto zobaczyć?

Wakacje w Grecji całą rodziną. Jakie miejsca warto zobaczyć?

9 sierpnia 2023 0 przez StuffRing

Grecja to kraj kojarzący się z mitami o bogach i herosach, a także wspaniałą kuchnią. Przez swoją bogatą przyrodę, kulturę oraz historię będzie ciekawym miejscem na podróż dla całej rodziny. Zobacz, o czym warto pamiętać przed podróżą do Grecji z rodziną oraz które miejsca warto odwiedzić.

Co warto wiedzieć przed podróżą do Grecji?

Zwyczaje w Grecji nie odbiegają znacząco od tych panujących w innych europejskich państwach. Przed wyjazdem na wakacje do konkretnego regionu, warto zaznajomić się z miejscowymi tradycjami. Jednocześnie, istnieje kilka ogólnych kwestii, o których warto pamiętać:

  • Dokumenty — Osoby z państw Unii Europejskiej mogą podróżować z dowodem tożsamości, jednak osoby spoza UE będą potrzebować paszportu lub wizy.
  • Transport — W niektórych częściach greckich wysp komunikacja może być ograniczona. W takim przypadku warto rozważyć wynajem samochodu na okres pobytu.
  • Napiwki — Zwyczajem w Grecji jest zostawianie napiwków w restauracjach, zazwyczaj w wysokości 5-10% wartości rachunku.
  • Klimat — Klimat śródziemnomorski panujący w Grecji jest gorący i suchy latem. Aby cieszyć się wakacjami, należy zapewnić sobie i towarzyszom podróży odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Zapoznanie się zarówno z ogólnymi, jak i lokalnymi informacjami o danym regionie pomoże skutecznie przygotować się do podróży. Biura podróży, takie jak https://www.traveligo.pl/, mogą również udzielić potrzebnych wskazówek dotyczących wybranego kierunku wycieczki.

Zobacz także: https://b2b-magazyn.pl/wakacyjna-aktywnosc-dla-calej-rodziny-we-wloszech-na-co-warto-postawic/

Jakie miejsca warto odwiedzić całą rodziną w Grecji?

Jeżeli chcesz spędzić wakacje wraz ze swoimi dziećmi — Grecja będzie odpowiednim kierunkiem. Pozostaje teraz wybranie konkretnego miejsca, w które warto się udać. Aby ułatwić Ci planowanie, przygotowaliśmy propozycję trzech greckich wysp, które świetnie się sprawdzą na urlop z dziećmi:

Rodos

Rodos to wyspa pełnia atrakcji dla dzieci, jak i dorosłych. Znajdują się tu rozległe plaże, na których można bawić się w piasku. Równie atrakcyjne dla dzieci mogą okazać się wycieczki morskie, sporty wodne lub parki rozrywki. Rodos posiada także bogatą historię, którą można opowiadać dzieciom podczas zwiedzania zabytków.

Korfu

Podobnie jak Rodos, Korfu posiada piaszczyste plaże i popularny park rozrywki — Aqualand. Oprócz tego na Korfu można znaleźć placówki edukacyjne i muzea, które są dostosowane do potrzeb dzieci i oferują interaktywne i ciekawe wystawy. Wakacje w Grecji nie mogłyby się obyć bez zwiedzania zabytków, a tych na Korfu nie brakuje — szczególnie zamki i twierdze mogłyby zainteresować naszych podopiecznych.

Zakynthos

To wyspa pełna atrakcji, które z pewnością zainteresują dzieci. To na tej wyspie są jaskinie i zatoki, które można zwiedzać całą rodziną, a dla dzieci poznawanie wodnego świata będzie szczególną atrakcją.  Na wyspie znajdują się także parki rozrywki i wodne, które oferują atrakcje dla całej rodziny, w tym zjeżdżalnie i baseny. Mimo wszystko Zakynthos to spokojne miejsce, które będzie idealne dla rodzin szukających relaksu.

Greckie wyspy z pewnością zainteresują nawet najmłodszych. Od plaż i aktywności wodnych po ciekawe przygody przyrodnicze i kulturalne doświadczenia, Grecja może dostarczyć niezapomnianych wspomnień dla całej rodziny.