Blacha trapezowa przydatna na budowie

Blacha trapezowa przydatna na budowie

15 listopada 2019 0 przez StuffRing

Blacha trapezowa to bez wątpienia jeden z bardziej uniwersalnych materiałów. Przyda się nie tylko jako zadaszenie, ale i gdy potrzebujemy tymczasowego ogrodzenia na terenie budowy lub komórki na narzędzia. O tym, dlaczego warto mieć blachę trapezową pod ręką, przeczytasz właśnie w tym artykule.

Blacha trapezowa – nie tylko na dach

Z uwagi na uniwersalność blachy trapezowej, jest ona doskonałym materiałem, przydatnym na terenie budowy. Jej wszechstronność sprawia, że może pełnić kilka funkcji. Jedną z nich jest, np. tymczasowe ogrodzenie kryte. Szczególnie ważne, gdy trudno wytoczyć granicę działki, na terenie której trwają prace budowlane. Dla bezpieczeństwa budowy, maszyn i osób i pracowników, dobrze jest wyznaczyć plac strzeżony właśnie za pomocą takiego ogrodzenia z blachy. Na pewno widzieliśmy je już nie raz. Szczególnie zwiedzając zamki i obiekty historyczne. Blacha trapezowa może tez służyć do oddzielenia jednej części budynku od drugiej lub do zabezpieczenia obiektu przed spadającymi odłamkami skał lub materiałów budowlanych. Z tego względu przydaje się nie tylko na budowach domu, ale i na działkach, gdzie trwają prace renowacyjne.

Komórka na narzędzia

Kolejne zastosowanie blachy trapezowej to utworzenie z niej komórki na narzędzia. Z uwagi na cenę tego materiału i jego wytrzymałość, idealnie nada się właśnie na tego typu cel. Poza tym, możemy z niej wykonać nawet garaż dla naszego samochodu. Ocynkowana blacha trapezowa jest odporna na rdzewienie i zarysowania, dlatego świetnie sprawdzi się w takich rolach.

Blacha na dach? – Dlaczego warto?

Położenie na dachu blachy trapezowej wiąże się z wieloma korzyściami. Największą z nich jest oszczędność na materiale, ale nie kosztem jakości. Co ciekawe, blacha jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, mimo niskiej ceny. Ważne, że dzięki palecie kolorów RAL, kupimy ją w różnych wariantach kolorystycznych. To szczególnie ważne, gdy nasze gusta odnośnie stylu i barwy wykończenia budynku, są mocno wysublimowane. Dobrym zamiennikiem blachy trapezowej jest blachodachówka. Tym bardziej, gdy nasz dach posiada ostrzejsze kąty nachylenia lub spady i prawidłowy montaż blachy trapezowej może okazać się niemożliwy.