Poduszki puchowe na dobry sen

Poduszki puchowe na dobry sen

19 października 2019 Wyłączono przez StuffRing

Poduszki puchowe zyskują na popularności, ponieważ są naturalne, wygodne i przytulne. Nie ma się co dziwić – coraz więcej osób przykłada większą wagę do jakości i zdrowia, więc i wymienia poduszki, kołdry czy tekstylia na takie, które są bardziej przyjazne środowisku. Jednak to nie wszystkie zalety poduszek puchowych. Większość poznasz w tym artykule.

Poduszki puchowe – jakość ponad wszystko

Poliestrowe wypełnienia poduszek odchodzą w zapomnienie. Przede wszystkim dlatego, że nie są korzystne dla higienicznego snu i naszego zdrowia. Poza tym, szybko się ubijają i tracą kształt oraz wygodne właściwości. Mimo swojej niskiej cenie, w przeliczeniu bardziej opłaca się kupić poduszkę puchową, która będzie komfortowa nawet przez kilka lat, niż tę z syntetycznym wypełnieniem. Naturalny puch przepuszcza powietrze, co sprawia, że nasza poduszka jest oddychająca a głowa i cera się nie poci. Dzięki nim możemy się wyspać w higienicznych i komfortowych warunkach oraz z łatwością wywietrzyć poduszkę lub nawet wyczyścić ją za pomocą pary czy pralki. Ostatecznie, to czy daną poduszkę można prać, jest zależne od zaleceń producenta i jej całkowitego składu.

Dopasuj poduszkę do pozycji snu

Nie tylko wypełnienie, jakie mają poduszki puchowe ma znaczenie, ale również jej kształt, grubość i wielkość. Musimy ją dobierać w zależności od pozycji snu. Poduszka puchowa nie powinna być za duża, ponieważ ma to złe skutki dla naszego kręgosłupa i karku. Jeśli śpimy w pozycji, kiedy kręgosłup nie odpoczywa tylko się spina, ból mięśni i sztywność w karku, tuż po przebudzeniu, gwarantowane.

Pościel a zdrowy sen

Kolejna rzecz, o którą dobrze jest zadbać to oczywiście pościel – poszewki i prześcieradła. Powinny być z bawełny lub jedwabiu. Na zimę warto kupić flanelowe albo wełniane. Prześcieradło dobrze jest dopasować do wielkości łózka, by nie było ani za duże, ani na styk. Zwijający się materiał na pewno nie uprzyjemni nam nocnego wypoczynku.

Wszystko, co warto mieć w swojej sypialni; w tym pościele, kołdry i poduszki, znajdziesz w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/.