Czy zamówienie betonu z betoniarni się opłaca?

Czy zamówienie betonu z betoniarni się opłaca?

15 października 2019 0 przez StuffRing

Chcąc pozyskać beton dobrej jakości na własną rękę, potrzebujemy mnóstwa siły i czasu oraz specjalnego sprzętu. Na dłuższą metę może to być męczące i droższe niż zamówienie produktu z renomowanej betoniarni. O tym, dlaczego to dobry pomysł, przeczytasz w tym artykule.

Prywatna betoniarka czy usługa firmy?

Budując dom, wykonując prace remontowe czy renowacyjne, praktycznie zawsze przydaje się beton. Jeśli mamy swoją prywatną betoniarkę i potrzebujemy jedynie odrobiny tego produktu, wytworzenie go samodzielnie nie będzie większym problemem. Oczywiście, ale pod warunkiem, że potrafimy to zrobić i mamy profesjonalne składniki. Jednak gdy robimy ocieplenie lub wylewamy fundamenty czy podkład pod posadzki, mała betoniarka to za mało. Tworzenie kilkudziesięciu litrów betonu wymaga sporo wysiłku i czasu. A transportowanie przygotowanego materiału tam, gdzie go potrzebujemy, to kolejna strata cennych minut. Dlatego w przypadku większych inwestycji, o wiele bardziej opłaca się zakupienie betonu z profesjonalnej betoniarni.

Beton towarowy z betoniarni

Beton Olesno, który zamówimy z betoniarni, to nic innego jak towarowa odmiana tego materiału. Składa się on z wody, kruszywa i spoiwa hydraulicznego. W zależności od przeznaczenia produktu, może zawierać tak zwane domieszki składników mineralnych lub chemicznych. Dzięki nim jest trwalszy i odporniejszy na zarysowania czy uszkodzenia, takie jak, np. pęknięcia. Pamiętajmy również o tym, że beton towarowy jest lepszej jakości niż ten, który wytworzymy samodzielnie. To wszystko dlatego, że producent musi posiadać odpowiednie patenty. Dokumenty zwane przewozowym W-Z powinien okazać nam pracownik przywożący beton. Jeśli je przeczytamy, upewnimy się, co do standardów towaru i jego bezpieczeństwa, składu oraz klasy.

Klasy betonu – wybierz rozważnie

Od klasy betonu zależy jego trwałość, gęstość i przeznaczenie. Dlatego warto wybrać tę, która jest dedykowana do inwestycji, jaką podjęliśmy i na jakiej potrzebny nam jest ten produkt. To sprawi, że zaoszczędzimy pieniądze i unikniemy usterek oraz dodatkowej pracy na budowie lub przy remoncie. Wysokiej jakości beton towarowy zamówisz w tej betoniarni Olesno: http://wlodar.com.pl/.