Remont domu – wybór podłogi

Remont domu – wybór podłogi

16 października 2019 0 przez StuffRing

Każdy z nas stanął lub stanie w przyszłości przed koniecznością generalnego remontu domu lub mieszkania. Jakie produkty wybrać, aby taki remont wystarczył na długie lata? Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału na podłogę? Jakie cechy powinna posiadać idealna podłoga? 

Znaczenie podłogi

Wydawać by się mogło, że podłoga to mało ważny element aranżacji wnętrza. Nic bardziej mylnego. Źle dobrana podłoga może zepsuć najlepszy nawet pomysł na aranżację pomieszczeń. Kolor ścian łatwo zmienić nawet co dwa lata. Z podłogą jest już większy problem. Trzeba wynieść wszystkie meble z pomieszczenia i jest to bardziej pracochłonne i wymaga sporo czasu. Dlatego przed położeniem podłogi należy dobrze się zastanowić, aby podjąć właściwą decyzję.

Rodzaje podłóg

Wśród najbardziej popularnych podłóg wymienić należy płytki podłogowe. Jest to materiał bardzo trwały i można je kłaść w każdym pomieszczeniu. Wadą płytek na podłogach jest to, że jest to materiał dosyć zimny. Dodatkowo w długim użytkowaniu fugi brudzą się i odbarwiają. Innym popularnym materiałem na podłogę są panele podłogowe. Tutaj wybór jest ogromny. Wielorakość wzorów i kolorów jest niemal nieograniczona. Niestety przy wieloletnim użytkowaniu panele wycierają się w najbardziej eksploatowanych miejscach. Mamy jeszcze do wyboru podłogi drewniane, podłogi winylowe, wykładziny dywanowe. Coraz bardziej popularna i coraz częściej stosowana w domach i mieszkaniach, stała się w ostatnich latach posadzka żywiczna. Do niedawna kojarzona tylko z obiektami produkcyjnymi i użyteczności publicznej, coraz częściej gości na salonach. Co sprawia, że notowania posadzek żywicznych idą w górę? 

Zalety posadzki żywicznej

Posadzka żywiczna powstaje na bazie kolorowych żywić lub piasków kwarcowych. Całość zamykana jest bezbarwną żywicą. Najczęściej stosowanymi materiałami do tego rodzaju podłóg są: żywica epoksydowa, metakrylowa, poliuretanowa. Posadzki żywiczne właściwie nie mają wad, za to całą gamę zalet. Można je stosować na ogrzewanie podłogowe i w każdym pomieszczeniu. Posadzki żywiczne to podłoga bezspoinowa, dzięki czemu jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Nie ma możliwości, aby brud gromadził się w zakamarkach, bo takich po prostu nie ma. Posadzka żywiczna jest odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, dlatego raz położona będzie wyglądać tak samo dobrze przez długie lata. Po więcej informacji na ten temat można sięgnąć tutaj https://centrumposadzek.com.pl.