Komputer stacjonarny z odzysku?

Komputer stacjonarny z odzysku?

18 grudnia 2017 Wyłączono przez Nadia

pexels-photo-400678Wybierając peceta często musimy stawać przed trudnym wyborem. Wydać więcej i cieszyć się lepszym sprzętem, czy może zaoszczędzić kosztem wydajności komputera? Na szczęście jest jeszcze inne rozwiązaniem, które czasami wydaje się być najlepsze. Wystarczy kupić używany komputer z dobrymi parametrami. To z pewnością wyjdzie nam taniej niż nowy sprzęt. Ale jak wybrać dobrą stację roboczą?

Komputer poleasingowy – najlepszy wybór

Jeśli chcemy kupić używany sprzęt, warto zastanowić się nad komputerem poleasingowym. Jest to pecet, który wcześniej używany był w firmie w ramach umowy leasingu. Zwykle takie komputery używane (http://www.servecom.pl/sprzet-poleasingowy) mają jakieś 3 lata. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że trafimy na komputer w miarę nowoczesny, który wciąż jest w dobrym stanie.

Komputery używane w firmach to zwykle sprzęt wysokiej jakości. Solidna konstrukcja, zastosowanie najwyższej jakości materiałów, funkcjonalne oprogramowanie oraz zabezpieczenia to tylko jedne z wielu zalet takiego sprzętu. Pamiętajmy jednak, że po takim komputerze nie możemy też spodziewać się cudów. W biurach raczej nie stawiają na sprzęty z najlepszą kartą graficzną, choć jak wiadomo, wszystko możemy zmodyfikować.

Gdzie kupić używany komputer?

Oczywiście możemy poszukiwać sprzęt na różnych aukcjach i serwisach ogłoszeniowych. Jeśli chcecie mieć pewność, że z Waszym komputerem będzie wszystko w porządku, najlepiej wybrać sklep czy serwis, zajmujący się sprzedażą sprzętu poleasingowego. Po pierwsze, w takich serwisach komputery są dokładnie sprawdzane i ewentualnie naprawiane, zanim trafią do klienta. I po drugie, często na używany komputer dostajemy jeszcze 6 miesięcy czy rok gwarancji. Jeśli więc komputer nam się zepsuje, mamy możliwość bezpłatnej naprawy.

Na co zwracać uwagę?

Jeśli kupujemy komputer na aukcji, upewnijmy się, że istnieje możliwość odbioru osobistego. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie obejrzeć komputer i sprawdzić jak działa. Zwracajmy też uwagę na dokładne specyfikacje oraz system operacyjny. Musimy sprawdzić, czy system jest legalny i czy jest w polskiej wersji językowej.