Medycyna niekonwencjonalna – dlaczego warto o niej wiedzieć?

Medycyna niekonwencjonalna – dlaczego warto o niej wiedzieć?

20 października 2017 Wyłączono przez Nadia

7aa3f6997ffdabeb9b5f4abf488cff4d8daeaaceTakie mamy czasy, że idąc do lekarza z byle przeziębieniem, wychodzi się z receptą na antybiotyk. Szkoda myśleć, co by się działo z tymi nieszczęśnikami, którzy stosują się do wszystkich zaleceń lekarzy. W przypadku naprawdę poważnej choroby, leki mogłyby zwyczajnie nie zadziałać. Tutaj pojawia się medycyna niekonwencjonalna, która sugeruje stosowanie naturalnych środków i unikanie ostrych medykamentów, kiedy tylko jest to możliwe.

Nie chodzi o to, by nagle zrezygnować z wizyt w przychodni lekarskiej. Nie należy popadać w skrajności. Pomyśl jednak, co robiła Twoja babcia, gdy dopadało ją uciążliwe przeziębienie, a pracy każdego dnia było więcej? Trzeba było szybko stanąć na nogi, dlatego odkryto naturalne środki lecznicze. Zioła, takie jak szałwia, działają antybakteryjnie. Z kolei czosnek jest naturalnym antybiotykiem. Cytryna to nic innego jak dawka znanej Ci witaminy C, a melisa działa uspokajająco. Co jednak, gdy nie mówimy o kilkudniowej chorobie lecz poważniejszych problemach, przez które obniża się komfort życia i zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci?

Choroby krążenia mają różne pochodzenie. W przypadku nadciśnienia czy pojawienia się żylaków, pacjenci wędrują do lekarzy po recepty na silne leki. Tymczasem medycyna naturalna w przypadku tych schorzeń działa równie dobrze, a przede wszystkim mniej szkodzi – o ile zadziałasz w porę. Leczenie pijawkami pomaga w przypadku problemów z układem krążenia. Dzięki hirudynie, jaką wydzielają te małe stworzenia, szybko możesz się uporać z tematem nieestetycznych pajączków. Twoja krew stanie się bardziej rzadka, będzie szybciej dostarczać tlen do tkanek, a co za tym idzie, zostaną spowolnione procesy starzenia się komórek.

Ponad połowa kobiet przechodzących menopauzę, zaczyna mieć poważne problemy z układem krążenia. Dlatego to bardzo możliwe, że będziesz lub już jesteś jedną z tych kobiet. Zanim pobiegniesz po receptę na leki, zrób podstawowe badania krwi i udaj się do miejsca, w którym przeprowadzany jest zabieg hirudoterapii. Specjaliści z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej mogą okazać się tak samo pomocni jak lekarze. Jeśli zareagujesz odpowiednio wcześniej, być może nigdy nie będziesz musiała sięgać po leki, których spożycie grozi inwazją negatywnych skutków ubocznych.