Blachodachówka – kształty i formy pokrycia

Blachodachówka – kształty i formy pokrycia

15 lipca 2020 0 przez StuffRing

Montaż dachówek wymaga wiele doświadczenia i odpowiednich akcesoriów. Rozpoczynając montowanie paneli dachowych niezbędne jest wykorzystanie listw startowych. Pierwszy etap montażu jest najbardziej istotny, ponieważ od właściwego zamontowania pierwszych elementów zależy odpowiednia wentylacja i jakość. Wykorzystanie blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów krycia dachów. O czym warto wiedzieć przed wyborem?

Blachodachówka – pokrycie dachu

Na popularność tego pokrycia dachowego wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest fakt, że jest to pokrycie bardzo lekkie, dzięki czemu nadaje się na stare albo delikatne więźby dachowe. Blachodachówka jest dostępna na polskim rynku od kilkudziesięciu lat. Jednak większość obecnie oferowanych produktów jest ładniejsza i łatwiejsza w montażu niż ich pierwowzory. Wyroby te posiadają bogate wzornictwo i kolorystykę, tak by idealnie wkomponować się w elewację i charakter budynku.

Blachodachówkę można kupić w dwóch postaciach:

  • arkuszy ciętych na wymiar – o długości połaci do 7 m,
  • w modułach – mniejsze elementy o konkretnych wymiarach.

Profiluje się je z płaskich arkuszy blachy, więc im bardziej przestrzenne tłoczenie, tym więcej blachy trafia na dach. Dlatego porównując blachodachówki o różnych wzorach, trzeba zwracać uwagę na wymiary gotowych produktów, ponieważ arkusze mają różną szerokość całkowitą, jak i szerokość krycia.

Pokrycie z blachy – na co zwrócić uwagę?

Rolą przetłoczeń na blachodachówce jest nie tylko zapewnienie efektu wizualnego, ale również nadanie pokryciu sztywności i zapewnienie jego szczelności. Profilowana powierzchnia pokrycia szybciej odprowadza wodę opadową. Aby dobrać idealny rodzaj pokrycia dachowego, należy je zawsze dopasować do konkretnego rodzaju budynku. Blachodachówka jest godnym uwagi materiałem, a dokładnie zabezpieczona i pielęgnowana będzie służyła na lata. Podczas zakupu odpowiedniego rodzaju blachodachówki trzeba zwrócić uwagę na:

  • grubość i sprężystość,
  • trwałość materiału,
  • kształt dachu,
  • format materiału,
  • kolor blachy,
  • cenę,
  • jakość.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.