Językowe możliwości

Językowe możliwości

1 maja 2018 Wyłączono przez StuffRing

airport-2373727_1280W dobie wszechobecnego internetu możemy się komunikować z ludźmi z najodleglejszych zakątków świata poznając ich kulturę i światopogląd. Możemy, o ile znamy język obcy. To właśnie on daje nam ogromną szansę na poznanie wielu ciekawych ludzi, nawiązanie przyjaźni, a może nawet odnalezienie miłości swojego życia.

Nowe znajomości

Z analiz ekspertów wynika, że obecnie na świecie używanych jest od 5000 do 10 000 języków obcych. W dane liczbowe nie są wliczone liczne dialekty i odmiany. Prym – niezmiennie o lat – wiedzie angielski. Zdaniem lingwistów włada nim ponad miliard ludzi! Przydaje się nie tylko w celu znalezienia lepszej pracy. Z powodzeniem wykorzystujemy go też podczas zagranicznych podróży czy przy okazji zawierania znajomości z obcokrajowcami. Szkoła angielskiego Częstochowa (http://tarkowski.edu.pl/) przekonuje, że przy okazji nauki języka obcego, uczymy się też odmiennej kultury i światopoglądu. To najlepszy sposób na to, by zrozumieć indywidualne zachowania obcokrajowców i zagraniczną społeczność. W praktyce chodzi o to, że ucząc się języka obcego mamy niesamowitą okazję, by wejść do wnętrza umysłu drugiej osoby z innego kręgu kulturowego i lepiej ją poznać oraz zrozumieć. Lingwiści zaznaczają, że patrzenie na świat z innej perspektywy to fascynujące, pouczające doświadczenie. Poza tym nauka języka obcego to sposób na poszerzenie swojego słownictwa w języku ojczystym. W jaki sposób? Poprzez poznawanie nowych słów w obcym języku, niejednokrotnie odkrywa się również te w języku ojczystym.

Ważny podczas podróży

Znajomość nawet podstawowych zwrotów w języku obcym, sprawi, że nasze doświadczenia w trakcie podróży staną się bogatsze. Oczywiście, zagraniczne wojaże bez znajomości języków obcych są możliwe, jednak wiele się traci. Żaden folder turystyczny nie będzie tak ciekawy, jak opowieści osób, które od urodzenia żyją w danym miejscu. Poza tym nawet jeśli oddalimy się od naszego hotelu, język ciała i opanowanie przydatnych zwrotów prawdopodobnie wystarczą w większości sytuacji.